Programe Forum - Welcome
Ndotja akustike: Shtohet numri i kontrolleve People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Ndotja akustike: Shtohet numri i kontrolleve

Shko poshtë

Ndotja akustike: Shtohet numri i kontrolleve Empty Ndotja akustike: Shtohet numri i kontrolleve

Mesazh nga Master prej Sun Jul 10, 2011 8:31 am

Ndotja akustike: Shtohet numri i kontrolleve F.0709200844796_m

Autoritetet e ministrisë së Mjedisit kanë shtuar numrin e kontrolleve në subjektet që shkaktojnë ndotje akustike, në kuadër të krijimit të kushteteve sa më të mira për turistët vendas dhe të huaj.

Kryeinpektori Ilir Bala tha të shtunën se më problematikja vazhdon të mbetet Tirana dhe më pak lokalet në zonat bregdetare. Gjatë këtyre muajve janë vendosur 8 gjoba me vlera nga më të ndryshmet, të cilat shkojnë edhe në 2 milionë lekë të reja.

“Vetëm për këtë sezon janë rreth 8 gjoba të vendosura për mosrespektim të detyrave të vendosura nga Inspektoriati i Mjedisit dhe për shkelje të orareve sipas vendimit të Këshillit të Ministrave. Ka patur raste kur ka pasur një penalizim në vlera maksimale te gjobës sepes ka qenë rast I përsëritur dhe kjo ka qenë në një zonë të Tiranës”, tha kryeinspektori Bala, raportoi AS.

Autoritetet e Ministrisë së Mjedisit shumë shpejt do të nxjerrin edhe një udhëzim për ndotjen akustike që shkaktojnë serviset e automjeteve, shumica e të cilave kryejnë aktivitetin në brendësi të zonave të banuara. Edhe për ato do të ketë penalizime në rast se nuk plotësojnë kriteret./Telegrafi/
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi