Programe Forum - Welcome
MASH: Shkolla nis më 12 shtator People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


MASH: Shkolla nis më 12 shtator

Shko poshtë

MASH: Shkolla nis më 12 shtator Empty MASH: Shkolla nis më 12 shtator

Mesazh nga Master prej Sun Jul 10, 2011 8:36 am

MASH: Shkolla nis më 12 shtator Nxenes-300x240

Më 12 shtator shkollat 9 vjeçare dhe të mesme në të gjithë vendin do të hapin dyert për nxënësit. Drejtori i Arsimit Parauniversitar në MASH, Fatmir Vejsiu foli sot për vitin e ri shkollor.
Vejsiu bëri të ditur edhe pauzat që do të kenë në dispozicion mësuesit dhe nxënësit përgjatë 2012-tës, deri në përfundim të mësimit në datën 6 dhe 13 qershor, sipas dy sistemeve.
Tashmë kanë përfunduar të gjitha provimet dhe procesi i maturës shtetërore është drejt finalizimit. Nga ana tjetër aurotitetet arsimore bëjnë bilancin e mbarëvajtjes dhe problemeve.
Teksa në maturën e 2011-tës, maturantët kopjuan masivisht, dhe pati mungesa të mirëadministrimit, ata të 2012-tës pritet të kenë rregulla më të forta. Vejsiu thotë se për maturën e ardhshme duhet një menaxhim më i mirë dhe provimet do të zhvillohen në auditoret universitare. Sipas kalendarit, provimet e lirimit do të kryhen në 7-22 qershor, ndërsa provimet e maturës 22-30 qershor 2012 ben te ditur noa.gazetajone
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

MASH: Shkolla nis më 12 shtator Empty Re: MASH: Shkolla nis më 12 shtator

Mesazh nga Anakonda prej Sun May 13, 2012 5:26 am

Vec ne niste per vitin tjeter se per ket vit mbaroi.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi