Programe Forum - Welcome
Jeremic për trafikimin e organeve: Të kryhen nga OKB People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Jeremic për trafikimin e organeve: Të kryhen nga OKB

Shko poshtë

Jeremic për trafikimin e organeve: Të kryhen nga OKB Empty Jeremic për trafikimin e organeve: Të kryhen nga OKB

Mesazh nga Master prej Sun Jul 10, 2011 8:03 pm

BEOGRAD-“Kërkesa e Serbisë që hetuesit e trafikut të organeve në Kosovë dhe Shqipëri të punojnë nën mandatin e OKB-së dhe raportin t’ia paraqesin Këshillit të Sigurimit është bllokuar nga ata që kanë kapacitete institucionale në këtë organizem”, ka thënë ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremiç. Ai ka deklaruar se bisedimet lidhur me këtë do të vazhdojnë dhe se shpreson që në javët e ardhshme të tejkalohen pengesat dhe të shënohet përparim. “Përderisa nje gje e tille nuk ka ndodhur, do të jetë jashtëzakonisht e vështirë t’i rezistohet përshtypjes se në trafikimin e organeve në Kosovë ekziston diçka që për ndonjë arsye, nuk guxon të dalë në dritë”, ka thënë Jeremiç për mediat serbe.

Beogradi kerkon qe hetimet rreth te ashtuquajturit trafik me organe njerezore ne Kosove dhe Shqiperi t’i kryeje nje organizem i Kombeve te Bashkuara, por vendet me te medha te keshillit te sigurimit, e kane kundershtuar nje ide te tille duke ia lene kete detyre EULEX-it si organizem kompetent per te kryer hetimet.

(d.b/BalkanWeb)
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi