Programe Forum - Welcome
Durrës, rendohet trafiku nga pushuesit People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Durrës, rendohet trafiku nga pushuesit

Shko poshtë

Durrës, rendohet trafiku nga pushuesit Empty Durrës, rendohet trafiku nga pushuesit

Mesazh nga Master prej Mon Jul 11, 2011 5:28 am

Durrës, rendohet trafiku nga pushuesit Plazhdurres~2

Temperaturat e larta i kanë nxitur shumë qytetarë t’i drejtohen bregdetit, më së shumti në atë të Durrësit që për nga numri është edhe më i frekuentuari.
Fluksi i tyre ka sjellë trafik të renduar në autostradën Tiranë-Durrës, si dhe në akset e tjera që e lidhin atë me plazhet e Gjirit të Lalzit, Shkëmbit të Kavajës, Golemit dhe ato më në jug të vendit.

Megjithatë prania e shtuar e policisë rrugore në postblloqe përgjatë akseve rrugore ka shmangur aksidentet.

Ndërkohe për të lehtësuar edhe më shumë pushuesit, strukturat përkatëse kanë marrë edhe një sërë masash të tjera që kanë lidhje me sigurinë e tyre.

Në plazhin e Golemit është ngritur vendbazimi i parë i motorrave të ujit, i shoqëruar me një sistem kontrolli.

Dy vjet më parë një pushues nga Kosova humbi jetën në det teksa u godit në kokë nga një motorr uji që lëvizte në të njëjtën hapësirë ujore ku laheshin pushuesit.

Deklarimet për masa të shpejta ndaj fenomenit gjetën hezitimin e njesive të pushtetit vendor lidhur me caktimin e hapësirave të posaccme ku të rinjtë mund të ushtrojnë pasionet e tyre të ujit.

Tashmë vendbazimi i parë u zyrtarizua dhe javën në vazhdim një tjetër do të shërbejë për plazhet e Durrësit dhe Shkëmbit të Kavajës.

Sigurisht një nismë e tillë në fillim të sezonit veror do të ishte mirë të promovohej dhe vazhdohej edhe në zona të tjera bregdetare të vendit, ku motorrët e ujit janë kthyer shpesh herë në rrezik edhe për jetën e pushuesve.tch
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi