Programe Forum - Welcome
Pështyn policët, shqiptari dënohet 10 muaj burg në Zvicër People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Pështyn policët, shqiptari dënohet 10 muaj burg në Zvicër

Shko poshtë

Pështyn policët, shqiptari dënohet 10 muaj burg në Zvicër Empty Pështyn policët, shqiptari dënohet 10 muaj burg në Zvicër

Mesazh nga Master prej Mon Jul 11, 2011 7:33 am

Pështyn policët, shqiptari dënohet 10 muaj burg në Zvicër Qyteti

Me dhjetë muaj burg u ndëshkua një shqiptar 25 vjeçar nga VVinterthuri i cili ka fyer dy efektiva policie. Gjykata e Lartë e Zyrihut dha një dënim me dhjetë muaj burg dhe gjobë 5400 franga ndaj të riut, i cili ka pështyrë policët pas një debati me ta.
Në janar të vitit 2009 dy policë kishin trokitur në derë të shtëpisë ku ai kishte shkuar mysafir, për t`i thënë që ta hiqte makinën nga rruga, sepse kishte parkuar në mënyrë të parregullt.
ai u është përgjigjur me sharje e kërcënime policëve mirëpo nuk ka ndaluar me kaq. Shqiptari nga Kosova i ka pështyrë pështyn policët, të cilët provojnë ta bllokojnë me “pfefferspray”.
Gjatë shqyrtimit të çështjes gjykata vërejti se i riu kosovar kishte një çështje të mëparshme, të hapur me ligjin. Për këtë gjykata e qarkut në VVinterthur, në tetor të vitit të kaluar ia kishte shqiptuar atij një dënim për dhunë dhe kërcënim të ushtruar ndaj policëve me 6 muaj heqje lirie. Gjykata në fjalë me këtë rast i kishte aktivizuar edhe dënimin e mëparshëm me kusht prej 10 muajsh burg.
Pas ankesës së bërë, Gjykata e lartë e Cyrihut tani ia ka shndërruar gjashtë muajt e burgut në gjobë. Kështu, 25 vjeçari duhet të paguajë 180 njësi nga 30 franga, që i bie gjithsej 5400 franga.
Masën ndëshkuese prej dhjetë muajsh me burg që ai e kishte nga dënimi i mëparshëm me kusht, duhet ta mbajë në sistemin e burgut gjysmë të mbyllur (nata kalohet në burg ndërsa dita në aktivitetet normale).lajmifundit
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi