Programe Forum - Welcome
Kupa e Amerikës, Kolumbia në çerekfinale  People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Kupa e Amerikës, Kolumbia në çerekfinale

Shko poshtë

Kupa e Amerikës, Kolumbia në çerekfinale  Empty Kupa e Amerikës, Kolumbia në çerekfinale

Mesazh nga Master prej Mon Jul 11, 2011 5:03 pm

Kupa e Amerikës, Kolumbia në çerekfinale  Falcao-radamel-kolumbia

Kolumbia mundi me rezultatin 2-0 kombëtaren modeste të Bolivisë në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në Kupën e Amerikës duke zënë vendin e parë të grupit A dhe duke u kualifikuar për në çerekfinale.
Dy golat e ndeshjes u shënuan nga sulmuesi i Portos, Radamel Falcao, një nga të cilët me 11-metërsh.

Kolumbia e dominoi tërë ndeshjen që mund të kishte përfunduar në goleadë duke treguar një lojë të bukur dhe solide gjë që pritej në fakt nga kombëtare si Brazili apo Argjentina.

Bolivia, me vetëm 1 pikë, eliminohet nga turneu me këtë humbje.tch
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi