Programe Forum - Welcome
Blerja e helikopterit VIP për 5.3 milion euro, Komisioni i Sigurisë jep “ok” People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Blerja e helikopterit VIP për 5.3 milion euro, Komisioni i Sigurisë jep “ok”

Shko poshtë

Blerja e helikopterit VIP për 5.3 milion euro, Komisioni i Sigurisë jep “ok” Empty Blerja e helikopterit VIP për 5.3 milion euro, Komisioni i Sigurisë jep “ok”

Mesazh nga Master prej Tue Jul 12, 2011 9:10 am

Blerja e helikopterit VIP për 5.3 milion euro, Komisioni i Sigurisë jep “ok” Helikopteri-300x210

TIRANE—Lajmifundit—Komisioni Parlamentar i çështjeve të sigurisë kombëtare ka miratuar sot propozimin e sjellë nga Ministria e Mbrojtjes për blerjen e një helikopteri VIP. Anëtarët e komisionit ashtu sikurse ishte shprehur edhe ministri Arben Imami në relacion vlerësonin se është e nevojshme që për operacionalitet lëvizjeje të mund të sigurohet një helikopter VIP. “Eurocopter” ka negociuar kontratën e blerjes së këtij helikopteri i cili mësohet se kushton 5.350.000 milion euro. Pagesa do të bëhet me këste dhe një shumë prej 500 mijë eurosh do të paguhet sapo të jetë firmosur kontrata. Pagesa e plotë do të jepet nga shteti shqiptar brenda vitit 2012. Sakaq, pala shqiptare ka tanimë një kontratë për blerjen e katër helikopterëve të tjerë por helikopteri VIP përbën një shtesë kontrate.
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi