Programe Forum - Welcome
Kupa e Amerikës, Argjentina kualifikohet në çerekfinale People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Kupa e Amerikës, Argjentina kualifikohet në çerekfinale

Shko poshtë

Kupa e Amerikës, Argjentina kualifikohet në çerekfinale Empty Kupa e Amerikës, Argjentina kualifikohet në çerekfinale

Mesazh nga Master prej Tue Jul 12, 2011 9:14 am

Kupa e Amerikës, Argjentina kualifikohet në çerekfinale Messi_argjentina1

Sergio Aguero ka qenë heroi ndeshjes që kualifikoi Argjentinën në çerekfinalen e Kupës së Amerikës. Aguero shënoi nga një gol në secilën pjesë për të ndihmuar Argjentinën të fitojë me rezultat 3-0 ndaj Costa Ricas dhe të sigurojë kualifikimin në çerekfinale të Copa America.
Ekipi i trajnerit Sergio Batista ishte nën presion për fituar ndeshjen, pasi vetëm tre pikë do ta shpëtonin nga turpërimi dhe eliminimi nga gara që në fazën e grupeve.
Sulmuesi i Atletico Madrid shënoi golin e parë në fund të pjesës së parë, para se të shtojë avantazhin në 2-0 në minutat e para të pjesës së dytë. Angel Di Maria vulosi dilemën e fituesit kur shënoi edhe golin e tretë për argjentinasit (64’), pas një asisti të Lionel Messit, i dyti asistnë ndeshje.
Në çerekfinale mund të kualifikohet edhe Costa Rica si ekipi i rreshtuar në vendin e tretë me pikë më të larta, por kjo do të varet edhe nga rezultatet e grupeve të tjera.lajmifundit
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi