Programe Forum - Welcome
Sa shpejtë eksitoheni People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Sa shpejtë eksitoheni

Shko poshtë

Sa shpejtë eksitoheni Empty Sa shpejtë eksitoheni

Mesazh nga Master prej Wed Jul 13, 2011 9:32 am

Disave nga ne u dridhen gjunjët dhe fillojnë të djersiten që në momentin kur shohin një pjesë lakuriqe të trupit, derisa të tjerëve u duhet më shumë se kaq. Në cilin grup bëni pjesë?

Studimet e fundit të realizuara nga Instituti Kinsey (i njohur për hulumtimet në lidhje me seksin, gjininë dhe reproduktimin) kanë treguar se faktorët e shumtë që ndikojnë që dikush të eksitohet shumë shpejtë mund të grumbullohen në tre grupe faktorësh të përbashkët, ngatë cilët vetëm njëri i përket eksitimit seksual (nxitjen), ndërsa dy faktorët tjerë kanë të bëjnë me inhibimin (frenimin).

Njerëzit dallohen si pasojë e shprehjes së këtyre dimensioneve, ndërsa kombinimi i përbashkët i tyre do të ndikojë në atë nëse do të eksitoheni që nga shikimi i një skene pornografike ose një trup joshës, apo ju duhet përqendrim më i madh dhe fantazi dhe kushte të tjera që të maksimalizoni përvojën tuaj seksuale.Meqenëse këta faktorë janë të pavarur, ekzistojnë njerëz të cilët shumë lehtë ndizen, por edhe shuhen shpejtë, por edhe të atillë që lehtë eksitohen dhe pastaj asgjë nuk mund t’i ndalë. Po ashtu, ekzistojnë njerëz që vështirë nxehen, por si të fillojnë nuk ndalen më, por edhe të tillë që vështirë nxehen, ndërsa shpejtë u humb interesimi.

Faktorin e parë të inhibimit sekual, ekspertët e kanë quajtur “frikë nga mossuksesi seksual”- ai përfshin, p.sh. preokupimin për ta kënaqur partnerin, gjë që ndikon negativisht në dëshirën tuaj. Faktorin e dytë të inhibimit seksual e kanë quajtur “frikë nga pasojat”- që përfshin, p.sh. shqetësimin se seksi do të rezultojë me dhimbje ose me shtatzëni të padëshiruar.
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa shpejtë eksitoheni Empty Re: Sa shpejtë eksitoheni

Mesazh nga KEVIN prej Sat Jul 16, 2011 12:43 pm

hahah ca titulli e ... lale me thon te drejten jam dridhu i her po bohet fjal kur kam qen ne mosh te vogel po tashi sme bo pershtypje asigjo fare biles dhe kur kryej mardhenie sme bo pershtypje asigjo ... po sdo te thot qe boj pjes ne kategorin (GAY) pastaj kush ka dyshime mirepritet per prova :)
KEVIN
KEVIN
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 19
Reputation : 0
Join date : 13/07/2011
Location : Brescia,Italy

Shiko profilin e anëtarit http://WwW.AlbLove.NeT.Tc

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa shpejtë eksitoheni Empty Re: Sa shpejtë eksitoheni

Mesazh nga Embelsira prej Sat Jul 16, 2011 3:35 pm

Razz she she teme me spec ore paske hapur sa ekzitohem une aq sa ma lejon koha ore hahaha


Aventura e jetës është për të mësuar. Qëllimi i jetës është për tu rritur. Natyra e jetës është për të ndryshuar.Sfida e jetës është për të kapërcyer. Thelbi i jetës është për t'u kujdesur. Mundësia e jetës është për të shërbyer. Sekreti i jetës është për të guxuar. Erëza e jetës është për të ndihmuar.Bukuria e jetës është për të dhënë.Gëzimi i jetës është të duash...
Embelsira
Embelsira
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 562
Reputation : 3
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa shpejtë eksitoheni Empty Re: Sa shpejtë eksitoheni

Mesazh nga KEVIN prej Sat Jul 16, 2011 7:16 pm

hahaha mergimtare po i bo qejfin vetes qe reziston 1 ore ose me sakte me ore ???
KEVIN
KEVIN
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 19
Reputation : 0
Join date : 13/07/2011
Location : Brescia,Italy

Shiko profilin e anëtarit http://WwW.AlbLove.NeT.Tc

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa shpejtë eksitoheni Empty Re: Sa shpejtë eksitoheni

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi