Programe Forum - Welcome
Vlorë, dy të rinj arrestohen me 500 gramë heroinë People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Vlorë, dy të rinj arrestohen me 500 gramë heroinë

Shko poshtë

Vlorë, dy të rinj arrestohen me 500 gramë heroinë Empty Vlorë, dy të rinj arrestohen me 500 gramë heroinë

Mesazh nga Master prej Wed Jul 13, 2011 10:06 am

Vlorë, dy të rinj arrestohen me 500 gramë heroinë Vlore_policia1

VLORE – Lajmifundit – Dy persona janë arrestuar nga policia në Vlorë më datë 13.07.2011 rreeth orës 01:00 me akuzën e mbajtjes së lëndëve narkotike. Arrestimet sipas policisë janë kryer nga nga Seksioni i Luftës Kundër Narkotikëve në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Vlorë në kuadër të operacionit të koduar “Rinia”.
Gjatë këtij aksioni kanë rënë në pranga shtetasit Adriatik Misto Lutaj, vjeç 20, banues në lagjen “10 Korriku” dhe Rikelv Apostol Alimuçi, vjeç 23, banues në lagjen “10 Korriku”.
Policia tha se arrestimi I këtyre shtetasve u krye pas informacioneve të marra në rrugë operative se shtetasi Adriatik Lutaj shpërndante lëndë narkotike në qytetin e Vlorës. Mbas kontrollit fizik që ju bë në orën 18:00, në lagjen “Isa Boletini” ju gjet një pako me pluhur e dyshuar si ajo e llojit Heroinë me peshë gjysëm kilogram, të cilën dyshohet ta ketë blerë te shtetasi Rikelv Alimuci.
Nga konrtolli i ushtruar në banesën e shtetasit Rikelv Alimuci janë gjetur dhe sekuestruar edhe 4.4 gr lëndë narkotike e dyshuar si Hashash si dhe 2.1 gr pluhur i bardhë i dyshuar si Kokainë të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale së bashku me 3 (tre) aparate telefonik celularë.
Materialet procedurale do t’i referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” e kryer në kushtet e bashkëpunimit parashikuar nga neni 283/2 i Kodit Penal.
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi