Programe Forum - Welcome
Maqedoni, zgjidhen tre nënkryetarët e Parlamentit People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Maqedoni, zgjidhen tre nënkryetarët e Parlamentit

Shko poshtë

Maqedoni, zgjidhen tre nënkryetarët e Parlamentit Empty Maqedoni, zgjidhen tre nënkryetarët e Parlamentit

Mesazh nga Master prej Wed Jul 13, 2011 10:13 am

Maqedoni, zgjidhen tre nënkryetarët e Parlamentit Parlament_maqedoni

Parlamenti i Maqedonisë ka miratuar dje gjatë një seance tre nënkryetarët e rinj. Dy prej tyre do të jenë nga shumica parlamentare dhe një i opozitës. Suzana Saliu e Bashkimit Demokratik për Integrim, Svetllana Jakimovska e VMRO-së dhe Jani Makraduli i Lidhjes Social Demokrate morën votat e nevojshme për të ushtruar postet e nënkryetarëve të këtij institucioni ligjvënës.
Kjo është hera e parë që institucioni ligjvënës i Maqedonisë ka zgjedhur dy gra për nënkryetare, ndërsa zonja Saliu është nënkryetarja e parë shqiptare.
Miratimit i parapriu një debat me akuza nga Partia Demokratike Shqiptare e cila vërejti se BDI-ja nuk mbajti premtimin që kryetari i parlamentit të ishte shqiptar.
Ndërkohë, zyrtarë të partisë shqiptare në pushtet thanë se nuk ka pasur premtime të tilla publike, por vetëm spekulime të mjeteve të informimit.
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Maqedoni, zgjidhen tre nënkryetarët e Parlamentit Empty Re: Maqedoni, zgjidhen tre nënkryetarët e Parlamentit

Mesazh nga Anakonda prej Sun May 13, 2012 5:19 am

Mire mire mor,po madeqonas je zotrote?Qe na sjell lajme madeqonasish.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi