Programe Forum - Welcome
Ina Rama: Beteja vazhdon People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Ina Rama: Beteja vazhdon

Shko poshtë

Ina Rama: Beteja vazhdon Empty Ina Rama: Beteja vazhdon

Mesazh nga Master prej Thu Jul 14, 2011 8:34 am

Ina Rama: Beteja vazhdon F.0714101026226_m

Kryeprokurorja Ina Rama tha të enjten se sfida për të përmbushur objektivat e programit “Sfida e Mijëvjecarit” dhe lufta kundër krimit dhe korrupsionit vazhdon dhe puna e deritashme është vetëm fitimi i një beteje.
"Ky projekt pati si qëllim forcimin e bashkëpunimit mes institucioneve. Ngritja e 6 njësive të përbashkëta hetimore, ka patur mbështetje. Objektivat e përcaktuara u përmbushën me sukses. Kemi tregues suksesi, që mund të tregojmë me rritjen e hetimit për cështjet e korrupsionit dhe me rritjen e gjykimit të rasteve të tilla, por sfida vazhdon. Kemi fituar beteja, por jo luftën. Duhet të kemi besim për të ardhmen”, tha kryeprokurorja.

Ministri i Financave Ridvan Bode tha se përsa i përket krimit ekonomik, është rritur cilësia e hetimit dhe ky program po funksionon me sukses. “Evidentojmë se programi po funksionon me sukses. Ka rritur cilësinë e hetimeve dhe përballjen me krimin, është krijuar një klimë e përshtatshme për hetimin e parandalimin e krimit”, tha zoti Bode, raportoi BW./Telegrafi/
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi