Programe Forum - Welcome
Basha merr detyrën të premten People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Basha merr detyrën të premten

Shko poshtë

Basha merr detyrën të premten Empty Basha merr detyrën të premten

Mesazh nga Master prej Sun Jul 17, 2011 3:17 pm

Basha merr detyrën të premten F.0717162057943_m

Kryetari i ri i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, do të marrë detyrën të premten, ditë në të cilën ai do të bëjë betimin para Këshillit të ri Bashkiak, në mbledhjen e parë të të mandatuarve.
Sekretari i Këshillit Bashkiak të kryeqyetit, Vladimir Gjonaj, tha se në sekretariat tashmë KQZ-ja e ka depozituar vendimin e Kolegjit për ndarjen e mandateve dhe, në këto kushte, mbledhja mund të zhvillohet pasi të jenë njoftuar të gjithë këshilltarët. Ligji për pushtetin vendor, sanksionon se mbledhja e Këshillit Bashkiak zhvillohet 5 ditë nga momenti i lajmërimit të këshilltarëve, që sipas zotit Gjonaj do të realizohet të hënën, për të mundësuar mbledhjen e këshillit të premten.

Sipas Ligjit për organizimin dhe funksionimin e pushtetit vendor, Rama e lë zyrtarisht detyrën, të cilën e ka marrë që në vitin 2000, pasi bën betimin kryetari i ri i Bashkisë, Lulzim Basha. "Ushtrimi i mandatit të kryetarit të komunës ose bashkisë, fillon në çastin kur bën betimin dhe përfundon kur bën betimin kryetari pasardhës", thuhet në pikën 4 të nenit 40 të Ligjit për pushtetin vendor, raportoi Ora News./Telegrafi/
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi