Programe Forum - Welcome
Aksidenti me 9 të vdekur, gjykata i ul 10 vjet burg shoferit grek People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Aksidenti me 9 të vdekur, gjykata i ul 10 vjet burg shoferit grek

Shko poshtë

Aksidenti me 9 të vdekur, gjykata i ul 10 vjet burg shoferit grek Empty Aksidenti me 9 të vdekur, gjykata i ul 10 vjet burg shoferit grek

Mesazh nga Master prej Thu Jul 21, 2011 7:29 pm

Aksidenti me 9 të vdekur, gjykata i ul 10 vjet burg shoferit grek Aksidenti_fratar

Drejtuesi i autobusit Fier-Athinë, që u rrëzua në Fratar të Tepelenës, është dënuar me tetë vjet burg nga gjykata lokale. Vendimi u dha ditën e sotme në procesin ndaj shoferit grek të autobusit te rrezuar ne Fratar te Mallakastres, me pasoje vdekjen e nëntë personave.
Prokuroria kishte kërkuar 18 vjet burg për Toma Cogas, nen akuzën e vrasjes nga pakujdesia. Vete i pandehuri, qe u përfaqësua ne seance me avokatin mbrojtës, kërkoi gjykim te shkurtuar.
Pasi dëgjoi konkluzionet e palëve dhe shqyrtoi çështjen, trupi gjykues vendosi 12 vjet burg për shoferin grek, i cili duke përfituar nga gjykimi i shkurtuar do te vuaje katër vite me pak. Aksidenti tragjik me nëntë te vdekur dhe dhjetëra te plagosur ndodhi ne 8 nëntor te vitit te kaluar, ndërsa autobusi udhëtonte drejt Greqisë.
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi