Programe Forum - Welcome
Taksat e makinave, Bode: Ja sa do paguajnë qytetarët People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Taksat e makinave, Bode: Ja sa do paguajnë qytetarët

Shko poshtë

Taksat e makinave, Bode: Ja sa do paguajnë qytetarët Empty Taksat e makinave, Bode: Ja sa do paguajnë qytetarët

Mesazh nga Master prej Fri Jul 22, 2011 6:13 pm

Taksat e makinave, Bode: Ja sa do paguajnë qytetarët Bode-parlament

TIRANE-Lajmifundit-Ministri i Financave, Ridvan Bode gjatë fjalës së tij në Parlament, mbledhja e fundit për këtë sesion, ka dhënë të gjitha sqarimet për ndryshimet e bëra në ligjin të taksave. Duke u përqendruar tek heqja e taksave të makinave të përdorura ai theksoi se këto ndryshime nuk synojnë rritjen e të ardhurave në buxhet, nxitjen e tregtisë së makinave dhe lehtësimin e qytetarëve.
Ndryshimet në ligjin e ri, sipas Bodes synojnë disa politika aktive për të mbështetur industrinë e fasonëve dhe industrinë që përdorin mazutin dhe solarin si lëndë djegës.
Gjithashtu ministri i Financave nënvizoi se ndryshimi i taksës së makinës së përdorur bëhet për të vendosur rregullat e një tregu më funksionues.
“Do të paguhet një taksë një herë në vit, shumë më e ulët nga ajo që paguhej deri më sot në doganë. Kjo taksë është sa gjysma e saj. 18% e kësaj takse për të ruajtur shumën që i është akorduar njësive vendore”, u shpreh Bode.
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi