Programe Forum - Welcome
Afrika Qendrore, vendi i 77-të që e njeh Kosovën People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Afrika Qendrore, vendi i 77-të që e njeh Kosovën

Shko poshtë

Afrika Qendrore, vendi i 77-të që e njeh Kosovën Empty Afrika Qendrore, vendi i 77-të që e njeh Kosovën

Mesazh nga Master prej Sun Jul 24, 2011 7:55 am

Afrika Qendrore, vendi i 77-të që e njeh Kosovën Afrika%20qendrore
Një vit pas legjitimimit të pavarësisë, Kosova ka fituar njohjen e 77-të ndërkombëtare. Republika e Afrikës Qendrore është shteti i radhës që e ka njohur Kosovën shtet të pavarur dhe sovran.

Lajmin e ka konfirmuar në një konferencë shtypi në qeveri, zv/kryeministri i parë, dhe i ngarkuari me njohjet, Behgjet Pacolli, raporton IO.

Afrika Qendrore, siç e tregon edhe emri, gjendet në pjesën qendrore të kontinentit afrikan dhe ka 4.4 milionë banorë.

Kryeqytet është Bangui dhe ky vend është ndër më të varfrit në botë.
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi