Programe Forum - Welcome
Tiranë-Durrës, 6 të plagosur nga përplasja e tetë automjeteve People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Tiranë-Durrës, 6 të plagosur nga përplasja e tetë automjeteve

Shko poshtë

Tiranë-Durrës, 6 të plagosur nga përplasja e tetë automjeteve Empty Tiranë-Durrës, 6 të plagosur nga përplasja e tetë automjeteve

Mesazh nga Master prej Sun Jul 24, 2011 2:32 pm


Tetë automjete të përfshira në dy aksidente shkaktuan plagosjen e gjashtë personave mbrëmjen e të shtunës në kryeqytet. Sipas policisë, aksidenti i parë ndodhi në kilometrin e 12 të autostradës Tiranë- Durrës, ku 6 automjete u përfshinë në aksident, ndërsa mbetën të plagosur 4 persona.
Shkak është bërë shpejtësia me të cilën udhëtonin një furgon dhe një automjet tip Benz me targa të kryeqytetit. Nga aksidentimi i tyre dhe bllokimi i rrugës, 4 automjete të tjera u përfshinë, kjo dhe për shkak të lëvizjes me shpejtësi.
Si pasojë e ngjarjes së rëndë mbetën të plagosur 3 persona të cilët udhëtonin me furgonin e linjës Durrës-Tiranë si dhe drejtuesi i automjetit tip Benz, të cilët u dërguan menjëherë për në spitalin ushtarak, ndërsa ndodhen jashtë rrezikut për jetën.
Pa kaluar shumë nga aksidenti i parë, kur një tjetër do të rregjistrohej në rrugën 21 dhjetori në kryeqytet. Një automjet tip Renault me targa të kryeqytetit përplasi makinën e patrullës së përgjithshme të policisë, ndërsa si pasojë mbeti i plagosur lehtë oficeri i policisë i cili drejtonte automjetin. Autorët e këtyre aksidenteve janë shoqëruar në polici mësohet se gjendja shëndetësore e 5 të plagosurve është jashtë rrezikut për jetën.
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi