Programe Forum - Welcome
Shprehje per miqesine... People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Shprehje per miqesine...

Shko poshtë

Shprehje per miqesine... Empty Shprehje per miqesine...

Mesazh nga Master prej Sun Jul 24, 2011 2:41 pm

Ja disa nga shprehjet qe me pelqejne per miqesine nese keni tjera postojini me poshte

Shoket e vertet jan si yje ndonjehere ti smundesh ti shohesh ata por ata gjithmon jan aty!!!

Mik i mir eshte ai i cile te ndihmon dhe te perkrah,ne momentet kur ti ke nevoj per dike qe te te tregoj se nuk eshte fundi.

Po te isha nje gjigand do te te mbaja mbi shpatulla, po te isha nje shqiponje do te te mbaja ne krahe, po te isha nje delfin do te te coja mes dallgeve te detit, por jam nje mik mund te te mbaj vetem ne zemer.

Miq gjen ne cdo cep te botes, sa keq qe bota eshte e rrumbullaket!

Mik i mire nuk eshte ai qe te fshin lotet por ai qe nuk te le te qash!

- Mirëqenia krijonë miq, fatëkeqësitë i vënë në provë
... Publilius Syrus ..
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shprehje per miqesine... Empty Re: Shprehje per miqesine...

Mesazh nga Anakonda prej Sat May 05, 2012 4:47 pm

Mos u tremb nga shuplaka e mikut, por nga levdata e armikut.

Miku i mirë është vëlla pa hise.

E mira me shokë dyfishohet, hidhërimi përgjysmohet.

Mund të harrosh pesonin më të cilin ke qeshur por kurrë atë me të cilin ke qarë.

Shoku i vërtetë të prek në plagë, në mënyrë që ajo të sherohet me kohë. Ka “shokë” që plagët t’i mbulojnë përderisa ato të bëhen shumë në trup, pastaj ai luan me ty, sepse kudo që të prekë ti do të njesh dhimbje.

Nëse e njihni armikun dhe vetvetën, s’keni nevojë të frikësoheni, për rezultatin e njëqind betejave.

Nëse e njihni vetvetënpor nuk e njihni armikun, për çdo fitore të korrur ju do të pësoni një humbje.

Nëse nuk e njihni as vetvetë as armikun, keni për të dhënë shpirtë në çdo betejë.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi