Programe Forum - Welcome
Gjirokastër, zjarri 30 metër nga banesat, evakuohen banorët e Lugarit People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Gjirokastër, zjarri 30 metër nga banesat, evakuohen banorët e Lugarit

Shko poshtë

Gjirokastër, zjarri 30 metër nga banesat, evakuohen banorët e Lugarit Empty Gjirokastër, zjarri 30 metër nga banesat, evakuohen banorët e Lugarit

Mesazh nga Master prej Mon Jul 25, 2011 6:30 am


Zjarret nuk e lënë rehat Gjirokastrën. Në largësi vetëm 30 metra nga banesat një tjetër vatër zjarri e rrezikshme është shfaqur mbrëmjen e sotme në zonën e Dropullit në Gjirokastër.
Flakët kanë përfshirë mbrëmjen e sotme fshatin Lugar. Sipas policisë, zjarri po përhapet me shpejtësi i favorizuar edhe nga era e fortë në zonë.
Në vendngjarje ka mbërritur një zjarrfikëse kurse policia flet për një terren të vështirë për ndërhyrje.
Zjarri ndodhet vetëm 30 metra larg zonave të banuara. Nisur nga ky fakt, policia ka vendosur të evakuojë banorët e fshatit.
Policia bën me dije se ngjarjet duken zjarrvënie të qëllimshme pasi flakët po shpërndahen aty ku janë shuar më parë.
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi