Programe Forum - Welcome
Barsaleta me police People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Barsaleta me police

Shko poshtë

Barsaleta me police Empty Barsaleta me police

Mesazh nga Master prej Fri Jun 24, 2011 6:20 pm

Barsaleta me police Barcoleta-me-Police

Polici dhe Fshatari

Nje polic shetit rruges dhe shef nje fshatar siper nje kamioni me molle,qeronte mollet dhe merrte farat e molles e i hidhte ne nje thes kureshtar e pyet fshatarin:
“Po ti cfare ben me ato molle i qeron edhe i ve farat e molles ne thes pse?
Fshatari i thote:
“Po ju nuk e dini se farat e molles ndihmojne ne permirsimin e inteleigjences”!
Polici edhe ma i kuriozuar e pyeti prap:
“Po ju cfare beni me ato i shisni”?
Fshatari :”Po si jo i shes”!
Polici :Sa kushton njera ?
Fshatari :100 lek copa
Polici Ne regull mi jep tri copa .
I marr tre farat e molles e i jep fshatarit 300 lek
E merr njeren edhe e han,polici fillon te mendoje me ze.
“Po une i dhashe 300 lek po me ato pare mund te blej 10 kg molle e kisha pasur me teper fara mollesh .
Fshatari ja kthen:
A e pe qe je me inteligjent te kane ndihmuar?
E polici:” Po te drejt e ke……mi jep edhe tre fara te tjera”……

Komandanti Policor

Komandanti i Stacionit Policor i urdheroi policet e stacionit qe te rreshtoheshin sipas shkolles qe kishin te kryer.
U formuan rreshtat:me 4 vjet shkolle,me shkolle fillore,te mesme,te larte, fakultet,… mirpo nje polic i gjore sillej verdall nga rreshti ne rresht.
Dikur Komandanti u zemrua dhe e pyeti:”si eshte eshte puna me ty qe nuk po ze vend askund”?
“Po une nuk kam shkolle fare”u pergjegj i gjori.
“Ti dil pas meje”i tha Komandanti.

Polici dhe Edukatorja
Ishte nje here nje polic edhe shkon shpejt ne cerdhen e femijeve per te marr femijne e tij edhe kur shkon atje e pyte edukatorja:
Me falni cili eshte femija juaj ?
Polici ja kthen:nje cilin te duash se neser prap ketu ta sjell…

Shefi dhe Polici
Shefi therret nje polic ne zyre dhe i thote
shko merr nje llampe te re dhe nderroje se eshte djegur. Vjen pas pak
polici per te nderruar llampen dhe hip siper karriges se shefit me
kepucet gjithe balte. Shefi e sheh dhe i thote :
-Vendose kete gazeten poshte kembeve

-Jo,jo s’ka problem, se e arrij llampen dhe pa vene gje poshte kembeve.

Polici dhe Femija
Nje femije pyet nje polic , xhaxhi polici sa
eshte ora,ai i pergjigjet 12 pa nje qerek,femija i thote ne 12 pa 5
minuta hajde dhe me haj mutin,polici i turret mrapa per mes pazarit
per me e kap,dhe nje burre e ndalon dhe i thote pse po vrapon,polici i
pergjigjet: a e shikon ate djalin atje, ai i thote po,me tha qe ne 12 pa
5 ti haja mutinn. Burri i habitur i thote po prit ore mos nxito se ke
dhe 8 minuta kohe.

Polici dhe Pinguini
Nje polic kap nje pinguin ne rruge dhe e con ne stacionin e policise.Kur e shikon shefi pinguinin,i thote policit:-Coje atje ku e ka vendin,ne kopshtin zoologjik.Pas 2-3 oresh,polici po shetidte me pinguinin neper qytet.”Po pse nuk e ke cuar atje ku te kam thene”,e pyeti shefi policin.”Ishim ne kopshtin zoologjik, tani po shkojme ne kinema!”,ia kthen polici.

Polici dhe Emigranti
Nje emigrant po kthehej nga nga Greqia , dhe ne kalim te kufirit ne dogane ,polici ne sherbim i kerkon emigrantit patenten e mjetit qe drejtonte.
Emigranti per t’shmangur policin nxjerr nga xhepi 50 mije dhrami
dhe ia jep policit i cili i pergjigjet :
- Pike se pari, kjo eshte nje patente e huaj!
- Se dyti , nuk je ti ky ne foto!
- Pasi e kthen parane nga ana tjeter , polici shikon nje vaporr aty , dhe
i thote:
- Kjo eshte patente vaporri …

Polici dhe Konzerva
Nje burre kishte probleme te hapte konserven e tij te peshkut, nuk po e hapte qe nuk po e hapte dot.
Aty kalon nje polic dhe burri mendoi te kerkonte ndihmen e tij.
Patjeter ia kthen polici ,e rregulloj une kete pune.
E merr konserven dhe troket ne te:
Tak tak,hapu se eshte policia!

Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi