Programe Forum - Welcome
Snajperi serb qëllon në kokë policin nga Kosova People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Snajperi serb qëllon në kokë policin nga Kosova

Shko poshtë

Snajperi serb qëllon në kokë policin nga Kosova Empty Snajperi serb qëllon në kokë policin nga Kosova

Mesazh nga Master prej Wed Jul 27, 2011 6:11 am


Sipas gazetës “Ekspres” serbët e organizuar në veri kanë sulmuar me armë zjarri pjesëtarët e njësitit special. Në këtë sulm mbeti i plagosur në kokë një polic kosovar. Burime nga policia bëjnë të ditur se plagosja është bërë nga një snajper.
Ministri i Brendshëm i Kosovës, Bajram Rexhepi në një konferencë urgjente për mediat pohoi se pikat doganore 1 dhe 31 në veri të Kosovës janë nën kontrollin e Policisë së Kosovës. Qarkullimi i lirë i qytetarëve tashmë vazhdon normalisht përjashto këtu kamionët serbë.
Rexhepi bëri të ditur se gjatë aksionit, një polic është plagosur nga një lëndë plasëse. Ai foli edhe për disa lëndime të tjera më të vogla të policëve të shkaktuara nga hedhja e xhamave dhe gurëve prej anës së serbëve lokalë. Rexhepi tha se duke marrë parasysh peshën e aksionit, dëmi është minimal.

Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi