Programe Forum - Welcome
Mjekët ia hoqën nga kafka shpatën gjigante People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Mjekët ia hoqën nga kafka shpatën gjigante

Shko poshtë

Mjekët ia hoqën nga kafka shpatën gjigante Empty Mjekët ia hoqën nga kafka shpatën gjigante

Mesazh nga Master prej Thu Jul 28, 2011 6:20 am


Zhang Bing, 15 vjeçar, i cili ishte therur në ballë me një shpatë të madhe, ka mbetur gjallë mrekullisht.
Tinejxheri i kishte thirrur shokët e klasës në shtëpi, por njëri prej shokëve kishte marrë me vete një armë të rrezikshme, shkruan Metro. Ende nuk dihet si arriti shpata e gjatë 50 centimetra të futet në ballin e Zhangut. Megjithatë ai ishte me fat që shpëtoi gjallë pasi mjekët në spitalin lokal refuzuan ta operonin.“Tre shokë të klasës erdhën të më vizitonin në shtëpi dhe njëri kishte sjellë me vete një shpatë. Ai ishte larg meje 3-4 metra. Nuk e di se si shpata fluturoi e mu ngul në kokë. Ndjeva dhimbje të madhe dhe gjaku ma mbuloi fytyrën”, ka thënë Zhang, i cili po e merr veten nga plaga.Pasi u refuzua nga mjekët e spitalit lokal, djaloshi u detyrua të udhëtojë edhe për dy orë me plagën në kokë në spitalin e afërt të Changshasë ku kirurgët ia hoqën shpatën.Kryekirurgu i spitalit tha: “Për fat shpata nuk kishte prekur arteriet në kafkë dhe nervt kryesore, përndryshe do të ishte mesele tjetër”. /Telegrafi/
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi