Programe Forum - Welcome
 Kam Mesuar.... People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Kam Mesuar....

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Kam Mesuar....

Mesazh nga Master prej Fri Jul 29, 2011 1:25 pm

Kam Mesuar....Perfudojeni fjaline

Kam Mesuar....se jeta eshte shume e bukur por e veshtire
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Snake prej Sat Jul 30, 2011 8:50 am

shume gjera me ty...
Snake
Snake
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 87
Reputation : 0
Join date : 30/07/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Click prej Sat Jul 30, 2011 11:51 am

dashuria eshte e pafund
Click
Click
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 127
Reputation : 1
Join date : 09/07/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga KITTY prej Sat Jul 30, 2011 12:14 pm

se sa me shume dashuri te japehs aq me pak mirenjohje merr...
KITTY
KITTY
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 763
Reputation : 7
Join date : 28/07/2011
Age : 27

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Master prej Sat Jul 30, 2011 12:54 pm

se hall te duash hall te mos duash
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Snake prej Sun Aug 07, 2011 8:40 pm

...se te keqijat duhet ti kthejme ne force..per te ecur perpara
Snake
Snake
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 87
Reputation : 0
Join date : 30/07/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Sarita prej Thu Aug 11, 2011 1:42 pm

se sduhet ti besosh askujt
Sarita
Sarita
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 404
Reputation : 3
Join date : 11/07/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga DeLeTe prej Thu Aug 11, 2011 1:44 pm

...ti dal mban cdogjeje Very Happy


 Kam Mesuar.... S2h5id


Never SaY Never
DeLeTe
DeLeTe
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 442
Reputation : 0
Join date : 06/08/2011
Age : 31
Location : London, United Kingdom

Shiko profilin e anëtarit http://WwW.ProgramE.Forumattivo.it

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Master prej Thu Aug 11, 2011 2:17 pm

dhimbja e dhembit eshte e tmershme


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

 Kam Mesuar.... Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Embelsira prej Thu Aug 11, 2011 3:21 pm

Kam mesuar se te gjitha dhimbjet kalojne


Aventura e jetës është për të mësuar. Qëllimi i jetës është për tu rritur. Natyra e jetës është për të ndryshuar.Sfida e jetës është për të kapërcyer. Thelbi i jetës është për t'u kujdesur. Mundësia e jetës është për të shërbyer. Sekreti i jetës është për të guxuar. Erëza e jetës është për të ndihmuar.Bukuria e jetës është për të dhënë.Gëzimi i jetës është të duash...
Embelsira
Embelsira
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 562
Reputation : 3
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga DeLeTe prej Thu Aug 11, 2011 3:40 pm

kam mesuar te lexoj bukur shkruaj recitoj Razz ahahahahha Razz


 Kam Mesuar.... S2h5id


Never SaY Never
DeLeTe
DeLeTe
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 442
Reputation : 0
Join date : 06/08/2011
Age : 31
Location : London, United Kingdom

Shiko profilin e anëtarit http://WwW.ProgramE.Forumattivo.it

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Embelsira prej Thu Aug 11, 2011 3:44 pm

shshss Kam mesuar qe te rrezohem te ngrihem gjithmone
Embelsira
Embelsira
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 562
Reputation : 3
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Master prej Sun Aug 14, 2011 8:38 am

Kam mësuar se...
Nuk mund ta bësh dikë që të t'dashurojë.
E tëra që mund të bësh është të jesh dikush që dashuron.
E pjesa tjetër varet nga pala tjetër.

Kam mësuar se...
Pa marr parasyshë sa kujdesem unë,
disa njerëz nuk ma kthejnë kujdesin.


Kam mësuar se...
Nevojiten vite të tëra për të ndërtuar besimin
dhe vetëm një sekondë për ta shkatërruar atë.


Kam mësuar se...
Nuk llogaritet se ç'ka ke në jetën tënde
por, ajo që llogaritet është kush është në jetën tënde.


Kam mësuar se...
Mund të mbështetesh në sharmin tënd për më së shumti pesëmbëdhjetë minuta .
Pas kësaj më mirë është të mësosh diçka.

Kam mësuar se...
Nuk është e rëndësishme ajo që ndodh me njerëzit.
E rëndësishme është ç'ka bëjnë ata për këtë gjë.

Kam mësuar se...
Mund të bësh shumë gjëra për një çast,
që gjithë jetën do t'sjellin kokëçarje.

Kam mësuar se...
Pa marr parasyshë si e shtreson një gjë,
gjithnjë ekzistojnë dy anë të asaj shtrese.

Kam mësuar se...
Më nevojitet kohë e gjatë,
që të bëhem personi që dua të jem.


Kam mësuar se...
Se shumë më lehtë është të reagosh,
se të mendosh.

Kam mësuar se...
Nga të dashurit gjithnjë duhet të ndahemi me fjalë të dashura.
ngase mund të jetë hera e fundit që i shohim.

Kam mësuar se...
Mund të shkosh shumë më gjatë,
pas asaj që mendon se s'mundesh më.

Kam mësuar se...
Ne jemi përgjegjës për atë që bëjmë,
pa marr parasyshë si ndihemi.

Kam mësuar se...
Ose ti e kontrollon qëndrimin tënd,
ose ai të kontrollon ty.

Kam mësuar se...
Heronjtë janë njerëz që e bëjnë atë që duhet bërë,
kur nevojitet të bëhet një gjë e tillë, pa i marr parasyshë pasojat.

Kam mësuar se...
Për t'u mësuar me falë,
duhet të ushtrosh gjatë.

Kam mësuar se...
Ekzistojnë shumë njerëz që ju duan pa masë,
por thjeshtë nuk e dijnë mënyrën si t'ju tregojnë.


Kam mësuar se...
Paraja është mënyrë dështuese për të llogaritur suksesin.

Kam mësuar se...
Ndonjëherë, njerëzit që ju keni pritur t'ju shqelmojnë kur jeni të shtrirë në tokë,
do të jenë ata që do t'ju ndihmojnë të ngriteni në këmbë.

Kam mësuar se...
Ndonjëherë kur jam i hidhëruar, kam të drejtë të jem i hidhëruar,
por kjo s'më jep të drejt të bëhem i pamëshirshëm.

Kam mësuar se...
Miqësia e vërtetë vazhdon të rritet, qoftë edhe përtej distancave të mëdha
e njëjta gjë ndodh me dashurinë e vërtetë.

Kam mësuar se...
Vetëm nëse dikush nuk ju do në mënyrën që ju dëshironi t'ju dojë
nuk do të thotë se nuk ju do me gjithë ç'ka ka.

Kam mësuar se...
Familja juaj nuk do të jetë gjithnjë pranë jush. Duket qesharake, por njerëzit me të cilët s'keni fare lidhje mund të
kujdesen për ju, t'ju duan dhe t'ju mësojnë që sërish t'i besoni njerëzve.
Familjet nuk janë afërsi biologjike!

Kam mësuar se...
Pa marr parasysh se sa i mirë është miku juaj,
ka për të ju lënduar kohë - pas kohe, dhe ju duhet të mësoheni t'ia falni për një gjë të tillë.

Kam mësuar se...
Gjithnjë nuk mjafton të jesh i falur nga të tjerët.
Ndonjëherë duhet të mësohesh që edhe vetë të fal.

Kam mësuar se...
Pa marr parasysh sa keq është thyer zemra jote
bota nuk ndalet për shkak të pikëllimit tënd.

Kam mësuar se...
Kushtet dhe rrethanat mund të ndikojnë për atë kush jemi ne,
por ne jemi përgjegjës për atë se kush bëhemi në ardhmëri.

Kam mësuar se...
Vetëm për shkak se dy njerëz fjalosen, kjo nuk do të thotë se nuk e duan njëri tjetrin,
dhe vetëm për shkak se nuk fjalosen, nuk do të thotë se e duan njëri tjetrin.

Kam mësuar se...
Nuk duhet t'i ndyshojmë miqtë;
Nëse i kuptojmë ndryshimet e tyre

Kam mësuar se...
Dy njerëz mund të shikojnë saktësisht në të njëjtën gjë
dhe të shohin plotësisht dy gjëra të ndryshme.

Kam mësuar se...
Pa marrë parasyshë pasojat,
ata që janë të sinqertë me veten arrijnë më larg në jetë.

Kam mësuar se...
Besimi i varur në mur nuk ju bën krijesë të këndshme njerëzore.

Kam mësuar se...
Fjala "dashuri" mund të ketë shumë kuptime
dhe e humb vlerën kur përsëritet për së tepërmi.

Kam mësuar se...
Është vështirë të tërhjekësh vijë mes asaj të jesh i këndshëm,
dhe të mos i lëndosh ndjenjat e njerëzve,
dhe njëherit të ngritesh lart për atë që beson.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

 Kam Mesuar.... Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Sarita prej Mon Aug 15, 2011 4:35 pm

kam mesuar se ne rruget e jetes mund te ecin mire vetem ata qe e dine se ku shkojne...!
Sarita
Sarita
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 404
Reputation : 3
Join date : 11/07/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Sarita prej Mon Aug 15, 2011 4:37 pm

kam mesuar se nga njerezit qe ti presesh te te godasin kur ti je i shtrire ne toke, do te jene ata qe do te te ndihmojn te ngrihesh.
Sarita
Sarita
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 404
Reputation : 3
Join date : 11/07/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Sahara prej Thu Aug 25, 2011 10:28 pm

kam mesuar qe ne dashuri gjithmone njeri e do me shume tjetrin
Sahara
Sahara
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 133
Reputation : 0
Join date : 25/08/2011
Location : itali

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Alessia prej Fri Aug 26, 2011 7:28 am

kam mesuar se kur e don njerin mos e ler te te ike...


 Kam Mesuar.... Images?q=tbn:ANd9GcRdTebIde1UY2bDSBpbuaE4YqvJ8xbNwKSiNtRF2qPDZkcd-ymGUg

INTER
Alessia
Alessia
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 1074
Reputation : 0
Join date : 12/08/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.twitter.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Embelsira prej Fri Aug 26, 2011 9:14 am

Kam mesuar qe gjithcka ne jete ka nje hap po ekziston te arrish ne hapin qe ben .


Aventura e jetës është për të mësuar. Qëllimi i jetës është për tu rritur. Natyra e jetës është për të ndryshuar.Sfida e jetës është për të kapërcyer. Thelbi i jetës është për t'u kujdesur. Mundësia e jetës është për të shërbyer. Sekreti i jetës është për të guxuar. Erëza e jetës është për të ndihmuar.Bukuria e jetës është për të dhënë.Gëzimi i jetës është të duash...
Embelsira
Embelsira
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 562
Reputation : 3
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Alessia prej Fri Aug 26, 2011 9:20 am

kam mesuar se te duash dike nuk eshte e lehte..


 Kam Mesuar.... Images?q=tbn:ANd9GcRdTebIde1UY2bDSBpbuaE4YqvJ8xbNwKSiNtRF2qPDZkcd-ymGUg

INTER
Alessia
Alessia
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 1074
Reputation : 0
Join date : 12/08/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.twitter.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Master prej Fri Aug 26, 2011 9:40 am

ai qe te ka respeku e te ka dasht nuk te largohet asnjeher


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

 Kam Mesuar.... Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Alessia prej Fri Aug 26, 2011 10:44 am

Kam mesuar se kur te duash dike mos ler asnje te ta marre...


 Kam Mesuar.... Images?q=tbn:ANd9GcRdTebIde1UY2bDSBpbuaE4YqvJ8xbNwKSiNtRF2qPDZkcd-ymGUg

INTER
Alessia
Alessia
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 1074
Reputation : 0
Join date : 12/08/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.twitter.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga DeLeTe prej Fri Aug 26, 2011 1:26 pm

Kam mesuar se vetem mua me do Very Happy


 Kam Mesuar.... S2h5id


Never SaY Never
DeLeTe
DeLeTe
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 442
Reputation : 0
Join date : 06/08/2011
Age : 31
Location : London, United Kingdom

Shiko profilin e anëtarit http://WwW.ProgramE.Forumattivo.it

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Alessia prej Fri Aug 26, 2011 1:27 pm

kam mesuar se duhet te dua..


 Kam Mesuar.... Images?q=tbn:ANd9GcRdTebIde1UY2bDSBpbuaE4YqvJ8xbNwKSiNtRF2qPDZkcd-ymGUg

INTER
Alessia
Alessia
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 1074
Reputation : 0
Join date : 12/08/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.twitter.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Master prej Fri Aug 26, 2011 2:21 pm

se duhet te behemi t eforte kur kemi probleme


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

 Kam Mesuar.... Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Alessia prej Fri Aug 26, 2011 2:58 pm

kam mesuar se nuk duhet ta mbaj te fshete lidhjen...


 Kam Mesuar.... Images?q=tbn:ANd9GcRdTebIde1UY2bDSBpbuaE4YqvJ8xbNwKSiNtRF2qPDZkcd-ymGUg

INTER
Alessia
Alessia
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 1074
Reputation : 0
Join date : 12/08/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.twitter.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Master prej Fri Aug 26, 2011 11:06 pm

Askush ste do pervec se me interes


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

 Kam Mesuar.... Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Sahara prej Fri Aug 26, 2011 11:13 pm

kam mesuar qe pasioni te rremben per ca caste... dhe pastaj te sjell prap me kembe ne toke
Sahara
Sahara
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 133
Reputation : 0
Join date : 25/08/2011
Location : itali

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Alessia prej Sat Aug 27, 2011 6:33 am

kam mesuar se paraja nuk vlen po nuk pate dashuri...


 Kam Mesuar.... Images?q=tbn:ANd9GcRdTebIde1UY2bDSBpbuaE4YqvJ8xbNwKSiNtRF2qPDZkcd-ymGUg

INTER
Alessia
Alessia
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 1074
Reputation : 0
Join date : 12/08/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.twitter.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Master prej Sat Aug 27, 2011 7:03 am

..jeta eshte shume e veshtire


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

 Kam Mesuar.... Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Alessia prej Sat Aug 27, 2011 7:26 am

...duhet te duash shume...


 Kam Mesuar.... Images?q=tbn:ANd9GcRdTebIde1UY2bDSBpbuaE4YqvJ8xbNwKSiNtRF2qPDZkcd-ymGUg

INTER
Alessia
Alessia
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 1074
Reputation : 0
Join date : 12/08/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.twitter.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Sarita prej Sun Aug 28, 2011 9:28 am

kam mesuar te them SKA GJE , kam mesuar te them E PRISJA ,kam mesuar te mbyll syte e te bej sikur buzeqesh ,e mbi te gjitha kam mesuar te ECI PERPARAA
Sarita
Sarita
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 404
Reputation : 3
Join date : 11/07/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Sarita prej Sun Aug 28, 2011 9:30 am

kam mesuar ...

qe gjerat e bukura nuk zgjasin...
qe te enderrosh esht me mir se te jetosh...
qe ka endrra te cilat nuk behen kurr realitet...
qe nje njeri sado i mir qe mund te jet heret apo von do te lendoj...
Sarita
Sarita
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 404
Reputation : 3
Join date : 11/07/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Sarita prej Sun Aug 28, 2011 9:31 am

Kam mësuar se çfarëdo që ndodhë, apo sa keq të duket sot, jeta vazhdon, dhe vjen një e nesërme më e mirë. Kam mësuar se “të bësh jetë” nuk është njësoj si të “jetosh”. Kam mësuar se jeta nganjëherë të jep mundësi të dytë. Kam mësuar se kur vendos... diçka me zemër të hapur, zakonisht marr vendimin e duhur. Kam mësuar se edhe kur kam dhimbje, nuk është e nevojshme që unë të bëhem dhimbje për dikë. Kam mësuar se cdo ditë duhet të zgjatësh dorën, të prekësh dikë.Njërëzve u pëlqen një përqafim i ngrohtë, apo një rrahje miqësore në shpatulla. Kam mësuar se ende kam shumë për të mësuar. Kam mësuar se njerëzit harrojnë çfarë ke thënë, njerëzit harrojnë çfarë ke bërë, por nuk harrojnë kurrë se si i ke bërë të ndihen....
Sarita
Sarita
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 404
Reputation : 3
Join date : 11/07/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Sahara prej Sun Aug 28, 2011 10:24 pm

Sarita shkruajti:Kam mësuar se çfarëdo që ndodhë, apo sa keq të duket sot, jeta vazhdon, dhe vjen një e nesërme më e mirë. Kam mësuar se “të bësh jetë” nuk është njësoj si të “jetosh”. Kam mësuar se jeta nganjëherë të jep mundësi të dytë. Kam mësuar se kur vendos... diçka me zemër të hapur, zakonisht marr vendimin e duhur. Kam mësuar se edhe kur kam dhimbje, nuk është e nevojshme që unë të bëhem dhimbje për dikë. Kam mësuar se cdo ditë duhet të zgjatësh dorën, të prekësh dikë.Njërëzve u pëlqen një përqafim i ngrohtë, apo një rrahje miqësore në shpatulla. Kam mësuar se ende kam shumë për të mësuar. Kam mësuar se njerëzit harrojnë çfarë ke thënë, njerëzit harrojnë çfarë ke bërë, por nuk harrojnë kurrë se si i ke bërë të ndihen....

kam mesuar qe jo te gjithe kane nje zemer! mos u merzit Sarita, mjafton qe tashme e mesove!
Sahara
Sahara
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 133
Reputation : 0
Join date : 25/08/2011
Location : itali

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Embelsira prej Mon Aug 29, 2011 1:11 am

Kam mesuar se ne jete po nuk u rrezove asgje nuk meson


Aventura e jetës është për të mësuar. Qëllimi i jetës është për tu rritur. Natyra e jetës është për të ndryshuar.Sfida e jetës është për të kapërcyer. Thelbi i jetës është për t'u kujdesur. Mundësia e jetës është për të shërbyer. Sekreti i jetës është për të guxuar. Erëza e jetës është për të ndihmuar.Bukuria e jetës është për të dhënë.Gëzimi i jetës është të duash...
Embelsira
Embelsira
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 562
Reputation : 3
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Sarita prej Mon Aug 29, 2011 4:23 pm

kam mesuar ...

Që duhen vite për të krijuar besimin e vetëm pak sekonda për ta shkatërruar.


Kur dera e lumturisë mbyllet, një tjetër hapet, por shumë herë e shohim kaq gjatë atë të mbylluren saqë nuk shohim atë që eshtë hapur enkas për ne.


Lloji më i mirë i mikut është ai me të cilin mund të rrish ulur nën një portik e të ecësh së bashku, pa thënë asnjë fjalë, e pasi të ikësh të ndjesh sikur ishte bashkëbisedimi më i mirë i bërë ndonjëherë.


Është e vërtetë se nuk dimë çfarë kemi derisa e humbim, por është edhe e vërtetë se nuk e dimë çfarë na ka munguar para se të vijë.


Mjafton një minutë për të ofenduar dikë, një orë për t’i pëlqyer, një ditë për ta dashuruar, por duhet një jetë për ta harruar.


Mund të kesh lumturi të mjaftueshme për t’u bërë i ëmbël, vështirësi të mjaftueshme për t’u bërë i fortë, dhimbje të mjaftueshme për t’u bërë njerëzor, shpresë të mjaftueshme për t’u lumturuar.Njerezit e lumtur jane gjithmon te mire por jo edhe njerezit e mire jane gjithmon te lumtur.
Sarita
Sarita
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 404
Reputation : 3
Join date : 11/07/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Master prej Mon Aug 29, 2011 4:40 pm

Kam mësuar se sado të përkujdesesh për të tjeret,s'është e thënë të ta kthejnë po njëlloj ...


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

 Kam Mesuar.... Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Master prej Mon Aug 29, 2011 4:41 pm

Leximi është ushtrim i trurit


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

 Kam Mesuar.... Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga DeLeTe prej Mon Aug 29, 2011 8:20 pm

Se pa pune nuk jetohet :)


 Kam Mesuar.... S2h5id


Never SaY Never
DeLeTe
DeLeTe
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 442
Reputation : 0
Join date : 06/08/2011
Age : 31
Location : London, United Kingdom

Shiko profilin e anëtarit http://WwW.ProgramE.Forumattivo.it

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Sahara prej Mon Aug 29, 2011 9:57 pm

kam mesuar qe sa me shume bej rezistence aq me shume kerkojne te me mposhtin
Sahara
Sahara
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 133
Reputation : 0
Join date : 25/08/2011
Location : itali

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Kam Mesuar.... Empty Re: Kam Mesuar....

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi