Programe Forum - Welcome
Ishujt dhe plazhet e famshme ku pushojnë VIP-at e artit dhe spektaklit People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Ishujt dhe plazhet e famshme ku pushojnë VIP-at e artit dhe spektaklit

Shko poshtë

Ishujt dhe plazhet e famshme ku pushojnë VIP-at e artit dhe spektaklit Empty Ishujt dhe plazhet e famshme ku pushojnë VIP-at e artit dhe spektaklit

Mesazh nga Master prej Fri Jul 29, 2011 6:02 pm

Ishujt dhe plazhet e famshme ku pushojnë VIP-at e artit dhe spektaklit Necker_ishujt-350x196
ishujt Necker
Agjentë specialë turizmi përzgjedhin vendet ku pushojnë VIP-at e kinemasë dhe të muzikës botërore. Plazhi, udhëtimi me avion apo rezervimet në hotel, skena tradicionale të pushimeve verore, për VIP-at e artit nuk janë qëllime në vetvete.
Ndodh që ata të zgjedhin vende krejt “të veçuara nga bota” dhe sigurisht aventura të kushtueshme sa qimet e kokës.
Stiven Spielberg, Mel Gibson, Oprah VVinfrey, Mariah Carey, Harrison Ford, Michael Daglas dhe Pamela Anderson, sipas mediave ndërkombëtare janë vizitorë të rregullt të ishullit Necker, pjese e ishujve te virgjër britanikë.
Ishulli është populluar 25 vjet me parë kur tërhoqi vëmendjen e një kapitalisti britanik, i quajtur Sir Richard Branson.
Gjërat aty janë të kufizuara, pasi resorti ka vetëm 28 dhoma për 28 te ftuar specialë ku një natë kushton dy mije dollarë.
Ishujt dhe plazhet e famshme ku pushojnë VIP-at e artit dhe spektaklit Saint-Tropez-Beach
Plazhi ne Saint Tropez
Sant Tropez në Francë, është një tjetër vend i preferuar nga njerëzit e botës së spektaklit dhe të artit.
Plazhi 104 km larg Marsejës ndodhet në një ishull që ka disa resorte 30 metra larg njëra-tjetrës. Aty shkojnë personazhe si Penelope Cruz, Tom Cruise, Katie Holmes, Paris Hilton, familja Beckham, Beyonce dhe Jay Z etj.
Një nate ne Sant Tropez kushton mbi 1200 euro.
Ishujt dhe plazhet e famshme ku pushojnë VIP-at e artit dhe spektaklit Hawaii-beach
Plazhi ne Hawai
Nga ana tjetër, Britney spears, Lindsay Lohan, Katie Hudson, Jennifer Garner, Ben Affleck prej vitesh pushojnë ne ishujt e Havvait. Carlos Santana madje së bashku me Oprah VVinfrey kanë blerë shtëpi aty.
Një natë në restortet e plazhit të Havvait kushton mbi dy mije euro.
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ishujt dhe plazhet e famshme ku pushojnë VIP-at e artit dhe spektaklit Empty Re: Ishujt dhe plazhet e famshme ku pushojnë VIP-at e artit dhe spektaklit

Mesazh nga Alessia prej Sat Aug 13, 2011 2:38 pm

uau shum te bukur


Ishujt dhe plazhet e famshme ku pushojnë VIP-at e artit dhe spektaklit Images?q=tbn:ANd9GcRdTebIde1UY2bDSBpbuaE4YqvJ8xbNwKSiNtRF2qPDZkcd-ymGUg

INTER
Alessia
Alessia
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 1074
Reputation : 0
Join date : 12/08/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.twitter.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi