Programe Forum - Welcome
Edhe joshja e një femre është art People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Edhe joshja e një femre është art

Shko poshtë

Edhe joshja e një femre është art Empty Edhe joshja e një femre është art

Mesazh nga Snake prej Sat Jul 30, 2011 8:05 am

Shumë meshkuj refuzojnë t’i drejtohen një femre, duke menduar se nuk i përshtaten atyre, ndoshta ngaqë i duket tipi i femrës, që nuk reagon ndaj shenjave të ndryshme dhe ja se si krijohen një sërë të pavërtetash të komunikimit.
Edhe joshja e një femre është art Images
Në qoftë se e dini se si, ku dhe kur ta bëni këtë gjë, “arti” i të propozuarit nuk është asgjë më shumë se sa tepër i thjeshtë. Së pari, mbani mend që koha nuk është në anën tuaj dhe për këtë gjë duhet të bëheni sa më kreativë.

Keni në dispozicion vetëm disa minuta për t’i treguar se çfarë mund të bëni, përpara se ajo të gjejë një “punë” tjetër, larg jush. Por, varet edhe nga konteksti: Në qoftë se e ndalon dhe i flet në rrugë, duhet të jesh një “playboy” i vërtetë, pasi femrat thjesht nuk i kushtojnë rëndësi meshkujve që veprojnë kështu. Në qoftë se je në një lokal, ndihu i lirë të reagosh; ke në anën tënde shumë elementë: muzikën, alkoolin, atmosferën, shoqëruesit, lëvizjet e kërcimit etj.

Fillimi
Kur shikon një femër të këndshme, të kalojnë në kokë mendime “të pista” dhe pikërisht këtu ndodhesh në rrugën e gabuar, të cilën shumë prej meshkujve e bëjnë: “T’i vërtitesh asaj”, duke përdorur metoda qesharake që improvizohen me shpejtësi për t’i bërë asaj përshtypje. Por në qoftë se zgjohesh me një reagim të padëshiruar, do të thotë se diku ke gabuar!

Eh, një veprim “i zgjuar” nuk është në dorën e të gjithëve, por me pak stërvitje, do të mësosh se femrat, të cilat e dinë se çfarë kërkojnë, “nuk bien pre” asnjëherë e taktikave të lehta.

Në radhë të parë, mos u nis me një ide të parapërgatitur të tipit: “Është bionde, është budallaqe”; “Në qoftë se vishet ashtu, do të thotë se është femër blloku” etj.

Mos harroni: Respekti për partneren tënde duhet të ekzistojë gjithmonë, ndonëse atë femër e dëshiron vetëm për një aventurë “one night stand”.

Në fund të fundit respektoni veten, ndërsa “buon sensi” (mirëkuptimi) është falas! Fatkeqësisht, replikat apo gjestet, të cilat tenton t’i përdorësh nuk janë të vlefshme për të gjitha rastet.

Mbivlerëso cilësitë

Përveçse e di që je një tip fantastik, kjo s’do të thotë që edhe ajo ta dijë këtë gjë. Pjesa më e madhe e femrave, do t’i mbajnë “tentakulat mbrojtëse” sipër, kur tenton t’i “pushtosh” hapësirën e tyre personale, gjë krejt normale në fund të fundit. Me pak humor mund ta rregullosh këtë gjë.

Përpiqu ta “vësh në lojë”

Nuk po i kushton kujdes aq sa duhet. Shenja e respektit është më e rëndësishme dhe kjo është arma jote! Mos u përpiq t’i marrësh numrin e telefonit që herën e parë. Ajo e ka mësuar tashmë që ju po përpiqeni ta zini të dashur, kështu që zgjidhni një mënyrë tjetër, ndryshe nga ajo që po mendon.

Përpiqu t’i thuash direkt se çfarë kërkon nga ajo dhe mos ia fut kot, pasi vetëm kështu do ta dehni me sharmin tuaj. Në qoftë se do adoptosh një sjellje të qetë dhe të shprehesh qartë, do t’i lësh asaj të kuptojë që ti ke një personalitet të besueshëm.

Mos krijo plane “luftërash”

Disa njerëz mund të improvizojnë mjaft mirë, por ti ke më shumë shanse të mos jesh një prej tyre. Një plan i mirëdetajuar do të ndihmojë së tepërmi, ndonëse kjo mundësi nuk është më e mira në këtë botë. Megjithatë, përllogaritja që nga shtëpia nuk do të ndihmojë ty me atë çfarë gjen “në treg”, por s’ke çfarë bën. Kjo është magjia e joshjes!
Snake
Snake
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 87
Reputation : 0
Join date : 30/07/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Edhe joshja e një femre është art Empty Re: Edhe joshja e një femre është art

Mesazh nga Anakonda prej Mon Apr 09, 2012 5:10 am

femra vet eshte nje art,dhe jo me joshja e saj
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi