Programe Forum - Welcome
Femrat e duan trupin e tyre?  People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Femrat e duan trupin e tyre?

Shko poshtë

Femrat e duan trupin e tyre?  Empty Femrat e duan trupin e tyre?

Mesazh nga Snake prej Sat Jul 30, 2011 8:16 am

Per shumicen e femrave bukuria eshte thjeshtesia, kete e tregon nje sondazh i bere nga nje grup me nje kampion prej 10.000 femra europiane.
Femrat e duan trupin e tyre?  Images
Per shumicen e femrave bukuria eshte thjeshtesia, kete e tregon nje sondazh i bere nga nje grup me nje kampion prej 10.000 femra europiane.Nga sondazhi dalin te dhena interesante mbi raportin qe femrat kane me trupin e tyre dhe me boten e bukurise, kujdesen per pamjen e tyre por pa qene te fiskuara, duke pranuar defektet dhe shenjat e kohes, kirurgjia konsiderohet si nje mundesi, por vetem nje grup i vogel do ta bente. Ky studim ka vene ne evidence rezultatet qe kane femrat ne disa shtete te ndryshme te perfshira, te cilat mendojne shpesh ne te njejten menyre, zgjedhin ritualet e bukurise te thjeshte dhe preferojne te ndjehen mire perballe pasqyres kane pranuar te intervistuarat, nese 33% e ndjen veten mbipeshe, vetem 26% ndjehet mire me format e trupit.

Femrat jane te vetdijeshme se te ngrenit ne menyre te shendetshme dhe te besh sport eshte sekreti per te qene mire me trupin, kete e deklarojne 40% dhe vetem 21% deklarojne se praktikojne sport ne menyre te regullt. Ne pergjithesi bukuria per femrat eshte thjeshtesia, nje nder tre femra nuk ndjekin trajtime te vecanta bukurie dhe shpenzimet mujore per bukurine rezulton e mesme, pauza ideale qendron nje banjo relaksuese ne shtepi, me 64% te preferencave, 53% tregojne se nuk kane qene asnjehre ne nje qender bukurie. Kirurgjia estetike eshte nje mundesi, por shumica e femrave nuk do te benin asgje me bisturi, duke pranuar qetesisht defektet dhe shenjat natyrale te kohes.
Snake
Snake
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 87
Reputation : 0
Join date : 30/07/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat e duan trupin e tyre?  Empty Re: Femrat e duan trupin e tyre?

Mesazh nga Anakonda prej Mon Apr 09, 2012 5:01 am

E kshu goce jam un e thjeshte,ama edhe me sport merrem(sepse ruaj linjat)
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi