Programe Forum - Welcome
Nju Jorku me 3 mijë kamera vëzhguese People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Nju Jorku me 3 mijë kamera vëzhguese

Shko poshtë

Nju Jorku me 3 mijë kamera vëzhguese Empty Nju Jorku me 3 mijë kamera vëzhguese

Mesazh nga Master prej Sat Jul 30, 2011 1:59 pm

Nju Jorku me 3 mijë kamera vëzhguese New-york-city-mesothelioma-lawyer-332x250
Mediat raportojnë se një rrjet prej 3 mijë kamerash me qark të mbyllur po vendosen në qytetin e Nju Jorkut për të monitoruar kërcënimet e mundshme terroriste.
Qyteti tashmë ka 1 800 të tilla, të gjitha në Menheten, si pjesë e një plani kundër terrorzimit, i zbatuar menjëherë pas sulmeve terroriste të 11 shtatorit të vitit 2011.
“New York Daily News” citon komisionerin e policisë, Rejmond Kelli, të ketë thënë se kamerat vëzhguese kanë ndihmuar depratmentin e tij, që vetëm brenda këtij viti të të zë 100 kriminelë në metro.
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi