Programe Forum - Welcome
Luan 12 orë në kompiuter, humb jetën 20-vjeçari People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Luan 12 orë në kompiuter, humb jetën 20-vjeçari

Shko poshtë

Luan 12 orë në kompiuter, humb jetën 20-vjeçari Empty Luan 12 orë në kompiuter, humb jetën 20-vjeçari

Mesazh nga Master prej Sun Jul 31, 2011 5:19 am

Luan 12 orë në kompiuter, humb jetën 20-vjeçari Xbox1-150x150
Një 20-vjeçar nga Britania e Madhe humbi jetën pasi luajti 12 orë pa pushim në një lojë kompjuterike. Kris Steinfort mendohet se ka humbur jetën nga tromboza e thellë në vena. David, babai i Kris pohon se pas vdekjes së të birit në muajin maj, ai vetë ka kryer disa hetime dhe ka mësuar se lojërat e XBox ndikuan në vdekjen e të birit.
Sipas tij, kohët e fundit Kris ishte i njëjti kudo që të ulej dhe çfarëdo që të bënte. Madje David thotë se më parë i biri kishte kaluar një embolizëm plomunar shkaktuar nga të njëjtat veprime. “Krisit i pëlqente të luante gjithë natën dhe të mos flinte. Por miliona persona në të gjithë botën bëjnë të njëjtën gjë dhe ju siguroj se kjo përbën rrezik.”, shprehet Kris.
Ndërkohë Microsoft që prodhon XBox nuk ka pranuar të komentojë mbi ngjarjen.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Luan 12 orë në kompiuter, humb jetën 20-vjeçari Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi