Programe Forum - Welcome
Rrezikon jetën por dëshiron ta ketë gjoksin më të madh në botë People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Rrezikon jetën por dëshiron ta ketë gjoksin më të madh në botë

Shko poshtë

Rrezikon jetën por dëshiron ta ketë gjoksin më të madh në botë Empty Rrezikon jetën por dëshiron ta ketë gjoksin më të madh në botë

Mesazh nga Master prej Sun Jul 31, 2011 1:19 pm

Rrezikon jetën por dëshiron ta ketë gjoksin më të madh në botë F.0729161200236_m

Braziliania Sheyla Hershey (31 vjeçare), e cila për pak sa nuk vdiq nga infeksioni i shkaktuar nga silikoni i tepërt në gjinjtë e saj, sërish dëshiron ta ketë gjoksin më të madh në botë.
Në fillim të këtij viti kjo manekine me gjoks të bujshëm u përpoq ta vriste veten me tableta për gjumë pasi mjekët ia nxorën silikonet për t’ia shpëtuar jetën.

Herën e fundit kur i rriti gjinjtë ajo vendosi 3.5 litra silikon në secilin gji dhe kështu u regjistrua në librin e rekordeve Guinness. Titullin për gjinjtë më të mëdhenj nuk e humbi as kur për shkak të infeksionit të rrezikshëm me stafilokok mjekët u detyruan t’ia heqin, pasi askush nuk u paraqit me gjinj më të mëdhenj.

Operacionin më të ri për rritjen e gjoksit, e cila deri më tash ka bërë rreth 30 operacione, e ka rezervuar për fund të muajit korrik. Silikonet do t’i vendosë në Meksikë sepse madhësia e silikonit që ajo dëshiron të vendosë kalon kufirin e lejuar në Amerikë, ku edhe jeton së bashku me bashkëshortin dhe dy fëmijë.

“Silikonet janë pjesë e imja dhe nuk ndihem mirë pa ta, ndjehem sikur ta kem humbur identitetin,” tha manekinia. Mjekët ia kanë tërhequr vërejtjen të mos i nënshtrohet operacionit të ri, por Sheyla është e vendosur dhe nuk e ka ndërmend të heqë dorë.

Ajo i tha gazetës braziliane Globo se javën e ardhshme do të nisë xhirimin e një shou televiziv për njerëzit të cilët kalojnë kufijtë e shijes së mirë duke iu nënshtruar operacioneve plastike. Ky shou do të emitohet në kanalin televiziv të Oprah Winfreyt. /Telegrafi


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Rrezikon jetën por dëshiron ta ketë gjoksin më të madh në botë Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi