Programe Forum - Welcome
Pamja e rrallë, shimpanzeja ushqen tigrin dy muajsh me qumësht People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Pamja e rrallë, shimpanzeja ushqen tigrin dy muajsh me qumësht

Shko poshtë

Pamja e rrallë, shimpanzeja ushqen tigrin dy muajsh me qumësht Empty Pamja e rrallë, shimpanzeja ushqen tigrin dy muajsh me qumësht

Mesazh nga Master prej Sun Jul 31, 2011 5:16 pm

Pamja e rrallë, shimpanzeja ushqen tigrin dy muajsh me qumësht Tigri-shimpanzeja
Janë qeniet më të afërta me njerëzit, ndajnë bashkë shumë ngjashmëri gjenetike por ka raste që shfaqin ndjenja më të forta. Kjo shimpanze e vogël tregon se di të kujdeset si një nënë teksa ushqen me qumësht një tigër të vogël. Ky imazh po bën xhiron e botës dhe ka ngjallur mjaft interes. Në foto paraqitet shimpanzeja e quajtur “Do Do” me një tigër vetëm dy muajsh të quajtur “Aorn”. Duket se shimpanzeja ka instinktet e nënës pasi aktivisht ajo ushqen të voglin.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Pamja e rrallë, shimpanzeja ushqen tigrin dy muajsh me qumësht Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi