Programe Forum - Welcome
Britaniket u përpoqën të krijojnë zinxhir prej 166.625 sutienave People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Britaniket u përpoqën të krijojnë zinxhir prej 166.625 sutienave

Shko poshtë

Britaniket u përpoqën të krijojnë zinxhir prej 166.625 sutienave Empty Britaniket u përpoqën të krijojnë zinxhir prej 166.625 sutienave

Mesazh nga Snake prej Mon Aug 01, 2011 7:49 pm

Britaniket u përpoqën të krijojnë zinxhir prej 166.625 sutienave F.0801120219142_m
Aktivistet e grupit “Bra Chain” nga Britania e Madhe u përpoqën të thyejnë rekordin botërorë në krijimin e zinxhirit më të gjatë me sutiena. Megjithatë, përpjekja e tyre dështoi pasi veshjet e brendshme të femrave u ngatërruan.
Ky aksion kishte për qëllim të rrisë vetëdijen për nevojën e grumbullimit të fondeve për hulumtimet e ilaçeve për kancerin e gjirit. Gratë deshën të krijojnë zinxhirin më të gjatë prej sutienave dhe kështu të thyejnë rekordin. Organizatoret, raporton BBC, shpresuan se do të lidhin 166.625 sutiena në një zinxhir të gjatë 160 kilometra. Megjithatë, edhe pse sutienat ishin të paketuar në kuti, gjatë nxjerrjes u ngatërruan aq shumë sa që përpjekja për të thyer rekordin botërorë dështoi. Po ashtu aktivistet nuk munden të mbledhin vullnetarë të mjaftueshëm për t’i lidhur të gjithë sutienat me kohë./Telegrafi/
Snake
Snake
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 87
Reputation : 0
Join date : 30/07/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Britaniket u përpoqën të krijojnë zinxhir prej 166.625 sutienave Empty Re: Britaniket u përpoqën të krijojnë zinxhir prej 166.625 sutienave

Mesazh nga Embelsira prej Mon Aug 01, 2011 8:03 pm

Hahaha mos jan edhe te miat aty ne ate zingjir qa nuk degjohet sot haha


Aventura e jetës është për të mësuar. Qëllimi i jetës është për tu rritur. Natyra e jetës është për të ndryshuar.Sfida e jetës është për të kapërcyer. Thelbi i jetës është për t'u kujdesur. Mundësia e jetës është për të shërbyer. Sekreti i jetës është për të guxuar. Erëza e jetës është për të ndihmuar.Bukuria e jetës është për të dhënë.Gëzimi i jetës është të duash...
Embelsira
Embelsira
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 562
Reputation : 3
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Britaniket u përpoqën të krijojnë zinxhir prej 166.625 sutienave Empty Re: Britaniket u përpoqën të krijojnë zinxhir prej 166.625 sutienave

Mesazh nga Master prej Mon Aug 01, 2011 8:37 pm

Pse kaq te medhaja i ke ty me :p


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Britaniket u përpoqën të krijojnë zinxhir prej 166.625 sutienave Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Britaniket u përpoqën të krijojnë zinxhir prej 166.625 sutienave Empty Re: Britaniket u përpoqën të krijojnë zinxhir prej 166.625 sutienave

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi