Programe Forum - Welcome
Disa pyetje, për ata që e lodhin trurin People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Disa pyetje, për ata që e lodhin trurin

Shko poshtë

Disa pyetje, për ata që e lodhin trurin Empty Disa pyetje, për ata që e lodhin trurin

Mesazh nga Master prej Tue Aug 02, 2011 9:21 am

1) Ku mbaron zgjuaresia dhe ku fillon budallalliku?

2) Dikush lind i zgjuar apo behet?

3) Ne e kontrollojme trurin apo truri neve?

4) Nese vdekja fshin gjithcka, c'kuptim do i mbetej jetes?

5) Ndergjegja drejton jeten apo jeta ndergjegjen?

6) Thone se me kalimin e viteve njeriu ndryshon, mos kemi te bejme me vdekjen e njepasnjeshme te personaliteteve -ose lindjen e personaliteteve te reja- ne te njejtin person?

7) Kur, dicka quhet e drejte dhe kur e padrejte?

8) Ku mbaron e mira dhe ku fillon e keqja (ose ku ndodhet ndryshimi midis te mires dhe te keqes)?

9) Ku mbaron subjeltivizmi dhe ku fillon objektivizmi (nga pergjigjet qe dhate me siper mund te ndani subjektivizmin nga objektivzmi)?

10) Mendoni se e njihni mire veten tuaj, sa mire?


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Disa pyetje, për ata që e lodhin trurin Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa pyetje, për ata që e lodhin trurin Empty Re: Disa pyetje, për ata që e lodhin trurin

Mesazh nga GoCa Yll prej Tue Aug 02, 2011 9:29 am

1)fillon kur behesh budalla
2)behet askush slind i zgjuar me raste shum te rralla
3)ne e kontrrollojme trurin
4)ska kuptim fare pra jetoje momentin sikur te jete i fundit
5)ndergjegja jeten mendoj
6)lindjen e personaliteteve ne 1 person sepse 1 njeri mund te ndryshoje brenda 1 dite
7)e drejte kur merr vendimin e duhur ndersa e pardrejte kur vendimi eshte jo i duhuri ne ate rast ose moment
8)e mria nga e keqja eshte se e keqja thjesht keq i ben njerezve dhe vjen shpejt ndersa e mira vjen me vonese por ben vec mire :)
9)mbaron kur nuk ndjen me per ate gje qe do te shpjegosh kur nuk te prek ndjenjat aspak ste ben pershtypje dhe objektivizimi fillon kur njeriu eshte monoton ndaj gjitheckaje
10)nuk e njoh shum mire veten aq sa duhet por ne raste te caktuara e njoh ndo1here cdokush ka frike nga vetvetja per arsye se nuk e di si te reagoje(behet fjale ne momente te caktuara)
By:GoCa Yll


EsHtE E VeShTiRe Te Me BeSh PeR VeTe EsHtE EsHuM E LeHtE Te Me HuMbEsH JaM ThJeShT UnIkE Very Happy
GoCa Yll
GoCa Yll
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 167
Reputation : 0
Join date : 31/07/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa pyetje, për ata që e lodhin trurin Empty Re: Disa pyetje, për ata që e lodhin trurin

Mesazh nga Anakonda prej Sat May 05, 2012 4:44 pm

1.mbaron kur te tjeret te vejne ne loje.
2.behet me an te jetes dhe sfidave qe i shfaq ajo.
3.varet nga casti qe ndodhemi,te dyja ndodhin.
4.kujtimet e embla te rrethuar nga njerezit e dashur.
5.jeta ndergjegjen
6.jo me vet karakterin e njeriut.
7.e drejte kur vendoset drejtesia,e padrejte kur hyn interesi ne mes
8.e keqja fillon kur te gjith te kthejn shpinen atehere kur ti ke nevoje
9.mbaron kur nuk ndjen me per ate gje qe do te shpjegosh kur nuk te prek ndjenjat aspak ste ben pershtypje dhe objektivizimi fillon kur njeriu eshte monoton ndaj gjitheckaje
10.e njoh por me an te te tjereve kam filluar ta njoh veten me mire sesa dikur
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa pyetje, për ata që e lodhin trurin Empty Re: Disa pyetje, për ata që e lodhin trurin

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi