Programe Forum - Welcome
Shqiptarët rrëmbyen mjekun grek, me paratë bënë pushime në Turqi People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Shqiptarët rrëmbyen mjekun grek, me paratë bënë pushime në Turqi

Shko poshtë

Shqiptarët rrëmbyen mjekun grek, me paratë bënë pushime në Turqi Empty Shqiptarët rrëmbyen mjekun grek, me paratë bënë pushime në Turqi

Mesazh nga Master prej Tue Aug 02, 2011 1:48 pm


GREQI—Lajmifundit—Media greke ka shkruar sëfundi për historinë e pesë shqiptarëve që thuhet se kanë marrë peng një mjek e me paratë e marra prej tij kanë bërë më pas pushimet në zonat turistike të Turqisë. Sipas mediave të vendit fqinj mësohet se shqiptarët banues në Greqi në 22 maj të këtij viti rrëmbyen një mjek 67 vjeç në afërsi të zonës së Atikës. Autorët e rrëmbimit komunikuan në telefon më të birin e mjekut dhe i kërkuan atij 2 milionë euro për të lënë pengun të lirë. Familjarët e mjekut iu paguan rrëmbyesve 1 milionë e 300 mijë euro dhe mjeku u la i lirë. Autorët u identifikuan dhe policia konstatoi se pas marrjes së parave ata ishin larguar në Shqipëri. Policia mësoi se pas Shqipërisë, 5 rrëmbyesit ishin larguar më 8 korrik në Turqi. Gjurmët janë zbuluar në Antalia dhe Stamboll, ku ata kaluan disa ditë në hotelet më luksoze, por megjithatë policia nuk mundi t’i kapë në Turqi. Me një një urdhërarresti ndërkombëtar, shqiptarët u kapën nga policia bullgare në Bullgari, në bordin e një taksie pranë kufirit me Maqedoninë.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Shqiptarët rrëmbyen mjekun grek, me paratë bënë pushime në Turqi Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi