Programe Forum - Welcome
Rregulloria e Forumit People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rregulloria e Forumit

Shko poshtë

Rregulloria e Forumit Empty Rregulloria e Forumit

Mesazh nga Embelsira prej Mon Jun 20, 2011 7:02 pm

Rregullorja e forumit
Ju lutemi lexoni rregulloren e forumit, ne menyre që të mos keni probleme në forum.


Rregullat bazë:

» Regjistrimi është falas dhe jo i obliguar me dëshire si regjistrimi po ashtu dhe largimi.
» Liria e shprehjes është plotësisht e lirë.
» Gjuha zyrtare është Gjuha Shqipe.


Ndalohen:

» Postimet me përmbajtje pornografike.
» Mesazhet abuzuese, vulgare, të neveritshme, urryese, kërcënuese, shpifëse.
» Debatet dhe zenkat personale anetaret mund ti skjarojne me MP ose sherbime te tjera jo ne forum publik.
» Tema politike dhe ofendime partiake
» Nuk lejohet vendosja e linqeve apo fotove që kanë shenjen mbrojtese dhe jane te mbrojtura me copyright. Ne se anëtari pas vërejtjes nuk ndalon me copy paste atij/asaj do ti shuhet pa diskutim llogaria dhe largohet nga forumi
» Reklamat e forumeve tjera ( përveq atyre qe vehen si partnere ne portal)
» Shprehjet raciste, ofenduese dhe provokimet
» Venodsja e video klipeve nga Youtube ( veje vetem linkun e kenges jo videon)
» Ofendimet ndaj stafit rrepsisht te ndaluara ( admin dhe moderatorve ) ne kete ska tolerim anetari menjehere merr largim nga forumi


Postimet:

» Shkrimet jane prone e autorit dhe forumit ( nese autori largohet nga forumi stafi vendos ti fshij temat e tijë/saj apo jo duke patur parasysh mbarvajtjen e replikave kua ai/ajo ka postuar).
» Replikat duhet ti përmbahen temes.
» Diskutimet dhe Postimet të kene kulturë debatuese ( jo personale)Moderimi (Moderatoret)

» Moderatori ka te drejte te korigjoje shkrimet te bej nderhyrje dhe ti editoj.
» Moderatoret duhet te zbatojne rregulloren dhe moderojne temat.
» Shkrimet e forumisteve nuk guxojnë të fshihen nëse nuk janë thyer rregullat.
» Për cdo fshirje moderatori ka obligim ta lajmeroj autorin e postimet.
» Nese Moderatori si zbaton keto regulla i hiqet automatikisht e drejta per te moderuar kete Forum

» WebMasteri dhe stafi i web faqes (Administratoret) gëzjonë të drejten për te moderuar, levizur temat në kategorit përkatëse dhe për ti fshirë apo ndaluar temat që nuk janë ne përputhshmëri me rregulloren nëse në këtë dështojnë moderatoret.


Mbani Mend:

» Stafi nuk merr pergjegjesi ndaj shkrimeve te cilat mund edhe te jene veper kundervajtese apo penale është e pamundur që të rishikohet cdo mesazh. Prandaj ju duhet të kuptoni se mesazhet e postuara në këtë forum janë shprehje e opinionit të autorit dhe jo të administratorit, moderatorëve apo webmasterit (përvec rasteve kur këta të fundit janë autorë të shkrimeve) dhe ata nuk mund të mbahen përgjegjës.

Fondatori i forumit:Mast3r

Stafi i Forumit

Ju Faleminderit për mirëkuptimin.
Embelsira
Embelsira
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 562
Reputation : 3
Join date : 17/06/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi