Programe Forum - Welcome
5 tipe flirtesh, ti çfarë tipi je? People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


5 tipe flirtesh, ti çfarë tipi je?

Shko poshtë

5 tipe flirtesh, ti çfarë tipi je? Empty 5 tipe flirtesh, ti çfarë tipi je?

Mesazh nga Click prej Fri Aug 05, 2011 6:03 am

Nje studim i udhehequr nga nje ekip amerikanesh, kategorizon 5 tipe flirtesh. Shkenca merret ne menyre gjithmone e me te kujdesshme persa i perket marredhenieve personale, mbi te gjitha atyre te dashurise. Studimi u be i mundur ne saj te 5.100 vullnetareve, meshkuj dhe femra, te cilet ju desh ti pergjigjeshin pyetjeve te parashikuara nga studiusit.
Ne baze te pergjigjeve, dolen 5 pika te rendesishme “flirt Styles” si pika referimi.

1- Flirti fizik
Kush flirton ne kete menyre tenton te tregoje menjehere nje interes te forte seksual ndaj partnerit. Zakonisht, keto lloj lidhjesh shperthejne ne nje alkimi e cila e ben lidhjen te linde dhe te perfundoje shpejte.

2- Flirti tradicional
Me termin “tradicional”, kerkuesit kishin parasysh nje tip flirti ku femra ka nje rol me pasiv dhe mashkull merr pjese me shume ne inciativa. Mashkulli tipik i koheve te shkuara. Kerkuesit veshtruan se kush pelqen kete lloj flirti ka nje karakter introvers dhe ka nevoje te njohe nje partner potecial, para se te filloj te tregoje interes.

3- Flirti i edukuar
Eshte flirt ku komandojne sjelljet e mira, dhe kush e pelqen kete tip, e ben sepse nuk deshiron te zbuloje shume nga vetja per te rrzikuar nje refuzim. Eshte nje flirt i bere nga aluzione te vogla, dhe kur mblidhen, kurajojne ato qe flirtojne, ne rast te kundert, mund te terhiqet pa shprehur haptas ate qe cmon tek personi qe behet fjale.

4- Flirt i sinqert
Femrat kane totalizuar nje maksimum pikesh, ne kete tip flirti ne krahasim me meshkujt, kerkuesit konfirmojne se personat qe flirtojne ne menyre te sinqert deshirojne te kene nje lidhje te forte, dhe i bejne te qarta qe ne fillim qellimet e tyre.

5- Flirt argetues
Eshte nje flirt per ato qe duan te jene protagonist dhe duan ta provojne pak me te gjithe (ose te gjitha) me shume per te rritur vetvleresimin sesa per te kerkuar nje partner. Personat qe pelqejne kete lloj flirti zakonisht jane siperfaqesor.
Burimi: Pushopak
Click
Click
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 127
Reputation : 1
Join date : 09/07/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

5 tipe flirtesh, ti çfarë tipi je? Empty Re: 5 tipe flirtesh, ti çfarë tipi je?

Mesazh nga Master prej Mon Aug 08, 2011 8:03 am

Click shkruajti:Nje studim i udhehequr nga nje ekip amerikanesh, kategorizon 5 tipe flirtesh. Shkenca merret ne menyre gjithmone e me te kujdesshme persa i perket marredhenieve personale, mbi te gjitha atyre te dashurise. Studimi u be i mundur ne saj te 5.100 vullnetareve, meshkuj dhe femra, te cilet ju desh ti pergjigjeshin pyetjeve te parashikuara nga studiusit.
Ne baze te pergjigjeve, dolen 5 pika te rendesishme “flirt Styles” si pika referimi.3- Flirti i edukuar
Eshte flirt ku komandojne sjelljet e mira, dhe kush e pelqen kete tip, e ben sepse nuk deshiron te zbuloje shume nga vetja per te rrzikuar nje refuzim. Eshte nje flirt i bere nga aluzione te vogla, dhe kur mblidhen, kurajojne ato qe flirtojne, ne rast te kundert, mund te terhiqet pa shprehur haptas ate qe cmon tek personi qe behet fjale.


5- Flirt argetues
Eshte nje flirt per ato qe duan te jene protagonist dhe duan ta provojne pak me te gjithe (ose te gjitha) me shume per te rritur vetvleresimin sesa per te kerkuar nje partner. Personat qe pelqejne kete lloj flirti zakonisht jane siperfaqesor.
Burimi: Pushopak

Te kta te dy e gjej veten Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

5 tipe flirtesh, ti çfarë tipi je? Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

5 tipe flirtesh, ti çfarë tipi je? Empty Re: 5 tipe flirtesh, ti çfarë tipi je?

Mesazh nga Master prej Fri Feb 17, 2012 12:07 pm

Po ju tjeret...


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

5 tipe flirtesh, ti çfarë tipi je? Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

5 tipe flirtesh, ti çfarë tipi je? Empty Re: 5 tipe flirtesh, ti çfarë tipi je?

Mesazh nga Estrela prej Fri Feb 17, 2012 12:09 pm

Nuk e di ka dy qe e gjej veten shshss
Estrela
Estrela
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 282
Reputation : 6
Join date : 17/02/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

5 tipe flirtesh, ti çfarë tipi je? Empty Re: 5 tipe flirtesh, ti çfarë tipi je?

Mesazh nga Anakonda prej Sun Mar 25, 2012 12:42 pm

jam ajo e sinqerta.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

5 tipe flirtesh, ti çfarë tipi je? Empty Re: 5 tipe flirtesh, ti çfarë tipi je?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi