Programe Forum - Welcome
Mbërrijnë në Tiranë përfaqësuesit e minatorëve, takimi në 12:00 People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Mbërrijnë në Tiranë përfaqësuesit e minatorëve, takimi në 12:00

Shko poshtë

Mbërrijnë në Tiranë përfaqësuesit e minatorëve, takimi në 12:00 Empty Mbërrijnë në Tiranë përfaqësuesit e minatorëve, takimi në 12:00

Mesazh nga Master prej Fri Aug 12, 2011 8:32 am


Përfaqësuesit e minatorëve të Bulqizës, të cilët pritet të takohen sot me drejtuesit e kompanisë ACR për të arritur një marrëveshje për kërkesat e tyre, kanë mbërritur në Tiranë.
Minatorët do të përfaqësohen nga 6 sindikalistët Luan Nika, Kujtim, Bushi, Sali Alliu, Fiqiri Shkina, Sadik Kamishi dhe Xhemal Meta, ndërsa në takim nuk do të jetë kreu i konfederatës së sindikatave Kolë Nikolla.
Takimi pritet të zhvillohet në orën 12:00 në ministrinë e Punës, por burime nga kjo ministri thanë se nuk ka ndonjë njoftim për një takim të tillë mes minatorëve dhe përfaqësuesve të kompanisë ACR, raportoi Ora News.
Ndërkohë, minatorët do të kërkojnë në takim, hapjen e thellësisë së minierës, rritjen e pagës nga 40 përqind, përmirësimin e kushteve të punës dhe largimin e drejtorit të minierës.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Mbërrijnë në Tiranë përfaqësuesit e minatorëve, takimi në 12:00 Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi