Programe Forum - Welcome
Misteri i tërheqjes seksuale ! People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Misteri i tërheqjes seksuale !

Shko poshtë

Misteri i tërheqjes seksuale ! Empty Misteri i tërheqjes seksuale !

Mesazh nga Master prej Sun Aug 21, 2011 9:08 pm

Misteri i tërheqjes seksuale ! Tumblr_lgq5kwEVri1qf1dmao1_500_large
Cilët janë elementet që ndikojnë në tërheqjen seksuale mes njerëzve?
A mjafton vetëkontrolli për të shmangur një kontakt shpirtëror apo fizik?
Janë pikërisht hormonet ato që janë përgjegjëse për ndjenjat epshore që na zgjohen kur kemi pranë personat që dëshirojmë më tepër.
Por, edhe pse na zgjohen ndjenjat epshore, ne nuk turremi mbi to. Pse?
Sepse, është truri ynë që na dallon prej kafshëve, në mos të gjithëve, shumicën prej nesh..


Aroma

Është faktori kryesor që na ndihmon për të zgjedhur partnerin. Dihet që çdokënd e karakterizon aroma e trupit të tij. Një aromë e këndshme do të ishte shumë më efikase sesa një pamje e bukur. Një tjetër detaj është edhe parfumi. Për shembull, mjafton që të parfumosesh me disa pika rreth qafës nga era e veçantë dhe kësaj nuk mund t’i rezistojë asnjë mashkull

Veshja

Gruaja e veshur me të kuqe, të mbushë me pasion. Me këtë ngjyrë, femrat shpesh fitojnë ftesa për takime, pasi meshkujt ndikohen shumë nga simbolizmi romantik i ngjyrave, instinktit primar dhe seksit në përgjithësi. Nëse do të bënit tuajën një veshje ku e kuqja të jetë protagoniste, atëherë suksesi është i garantuar

Hormonet

Përderisa një femër tërhiqet nga një mashkull tip muskulor, nesër ajo mund të gjendet në krahët e një mashkulli të sjellshëm, të tipit
romantik. Kjo ndodh për shkak të hormoneve që shpesh i përcaktojnë dëshirat. Ashtu siç u përmend edhe më sipër, janë pikërisht hormonet që zgjojnë ndjesitë seksuale

Stresi

Ndjenja e stresit është në një nivel të njëjtë ndikimi në trupin e njeriut, ashtu siç është tërheqja seksuale, por në drejtim të kundërt. Kur një mashkull është i stresuar, ai mundohet ta balancojë gjendjen e tij psikofizike, duke tentuar t’i afrohet një femre

Epshi

Epshi është dëshirë kimike, hormonale dhe emocionale për të bërë seks. Në zemër të të gjithë këtij procesi kompleks është hormoni testosteron. Testosteroni është hormoni kryesor mashkullor. Ai nxit dëshirën për seks (libidos) te mashkulli dhe e shëtit atë drejt orgazmës. Si bëhet një femër apo mashkull epshor? Fillimisht, duhet një fantazi seksuale që të zgjojë dëshirën për seks dhe të nxitë hormonet të shpërthejnë..


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Misteri i tërheqjes seksuale ! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Misteri i tërheqjes seksuale ! Empty Re: Misteri i tërheqjes seksuale !

Mesazh nga Anakonda prej Sun Apr 08, 2012 5:20 am

ou......................
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi