Programe Forum - Welcome
Zbulohet ilaci qe do te sheroje nga fruthi, paraliza e deri tek HIV-i People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zbulohet ilaci qe do te sheroje nga fruthi, paraliza e deri tek HIV-i

Shko poshtë

Zbulohet ilaci qe do te sheroje nga fruthi, paraliza e deri tek HIV-i Empty Zbulohet ilaci qe do te sheroje nga fruthi, paraliza e deri tek HIV-i

Mesazh nga Master prej Wed Aug 24, 2011 8:54 am

Zbulohet ilaci qe do te sheroje nga fruthi, paraliza e deri tek HIV-i Medicamenti_899015864
Ilaci Draco saboton qelizat virusale, ndersa nuk i shkaterron ato te shendetshmet, kurse shkencetaret theksojne qe do te munden te sherojne shume semundje virusale, duke perfshire edhe HIV-in.

Shkencetaret kane zbuluar ilacin i cili ka potencial te madh per te sheruar shume semundje si rhinoviruset, te cilat jane shkak i rreth gjysmes se te gjitha ftohjeve, paralizes se femijeve, viruseve te stomakut, dhe etheve vdekjeprurese Dengue. Nga ilaci i quajtur Draco pritet suksesi ne sherimin e fruthit dhe rubeoles, te thatit, terbimit, madje edhe HIV-it, kane deklaruar shkencetaret nga Instituti i teknologjise i Massachusetts (MIT) ne SHBA.

Pasi qe viruset hyjne ne organizem, pushtojne mekanizmin e brendshem te qelizave per t’u kopjuar. Gjate atij procesi krijojne rreshta te gjate te dyfishte te materialit gjenetik ARN.

Draco punon ne parimin e sabotimit te qelizave te infektuara dhe pamundeson shumimin e tyre, duke i lene qelizat e shendetshme te paprekura, shpjegojne shkencetaret. Testimet laboratorike kane treguar qe Draco eshte i suksesshem ne ndalimin e viruseve, ben te ditur “Daily Mail”.

“Ashtu sic zbulimi i antibiotikeve ka revolucionarizuar sherimin e semundjeve bakteriale, ashtu shpresojme qe Draco do te jete ilac revolucionar ne trajtimin e infeksioneve virusale”, ka deklaruar udheheqesi i ekipit hulumtues, dr. Mike Rider.

Shkencetaret britanike jane te entuziazmuar me zbulimin e ilacit antivirusal, por theksojne qe duhen te kalohen testime shumevjecare per te qene i sigurt per ta perdorur te njerezit.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Zbulohet ilaci qe do te sheroje nga fruthi, paraliza e deri tek HIV-i Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zbulohet ilaci qe do te sheroje nga fruthi, paraliza e deri tek HIV-i Empty Re: Zbulohet ilaci qe do te sheroje nga fruthi, paraliza e deri tek HIV-i

Mesazh nga Anakonda prej Tue May 15, 2012 5:15 am

shyqyr te pakten shum njerez do shpetojn nga keto semundje te mallkuara
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi