Programe Forum - Welcome
Uragani Irene “godet” Nju Jorkun, 9 të vdekur, lumenjtë dalin nga shtrati People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Uragani Irene “godet” Nju Jorkun, 9 të vdekur, lumenjtë dalin nga shtrati

Shko poshtë

Uragani Irene “godet” Nju Jorkun, 9 të vdekur, lumenjtë dalin nga shtrati Empty Uragani Irene “godet” Nju Jorkun, 9 të vdekur, lumenjtë dalin nga shtrati

Mesazh nga Master prej Mon Aug 29, 2011 8:32 am

Me shpejtësi 129 kilometër në orë kaloi në Nju Jork Uragani Irene. Fenomeni natyror ka shkaktuar 9 të vdekur në Karolinën e Veriut, Virxhinia e Florida.Administrata kishte paralajmëruar banorët e Nju Jorkut që sot të mos dilnin nga shtëpitë.Mediat amerikane raportojnë se uragani “Irene” mbërriti në Nju Jork sot në mëngjes me kohën amerikane, duke sjellë me vete shira të rrëmbyer dhe rrezikun e përmbytjes së distriktit të tij financiar, Wall Street-it.Niveli i lumit East River është rritur ndjeshëm, duke mbërritur në buzë të barrierës rrethuese. Në Long Beach, rrugët janë përmbytur, raporton CNN, ndërsa ujërat e rrëmbyer shkulën nga themelet dhe morën me vete një godinë të rojeve të plazhit.Sistemi i transportit publik në Nju Jork është mbyllur dhe kryebashkiaku Majkëll Bloomberg tha se tani, është shumë vonë për evaikuime.Rreth 370.000 njerëz që banojnë në zonat e ulëta të qytetit të cilëve u ishte kërkuar të largohen prej andej, por në këtë pike, sipas Bloomberg, është më mirë të qëndrojnë brenda e të shmangin cdo lloj lëvizje.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Uragani Irene “godet” Nju Jorkun, 9 të vdekur, lumenjtë dalin nga shtrati Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi