Programe Forum - Welcome
Theniet qe ju pelqejne... People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Theniet qe ju pelqejne...

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Alessia prej Wed Aug 31, 2011 6:35 am

Nevojiten 3 sekonda te thuash:TE DUA TY jhngfc ,3ore te shpjegosh se cdeshe te thuash me ato fjale dhe 3 vite t'i vertetosh ato...


Theniet qe ju pelqejne... Images?q=tbn:ANd9GcRdTebIde1UY2bDSBpbuaE4YqvJ8xbNwKSiNtRF2qPDZkcd-ymGUg

INTER
Alessia
Alessia
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 1074
Reputation : 0
Join date : 12/08/2011

http://www.twitter.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Master prej Wed Aug 31, 2011 6:46 am

.`Ti mendOn qe kam ndryshuar...-`E verteta eshte qe ti kurrë nuk me ke njohuur ashtu siq jam `.!!


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Theniet qe ju pelqejne... Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Master prej Wed Aug 31, 2011 6:46 am

`/NjereziT qe nuk kuptojne heshtjenn tendde...nuk kuptojne doT as fjalet tuaa...andaj mos humb kohenme te tillë njerezz../!


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Theniet qe ju pelqejne... Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Master prej Wed Aug 31, 2011 6:47 am

-`.GjeraTT mbaroojn por kujTiimeeT mbesin pergjithmone`...!


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Theniet qe ju pelqejne... Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Master prej Wed Aug 31, 2011 6:48 am

Mos ec prapa meje, nuk jam udheheqes. Mos ec para meje, nuk jam humbes. Ec krah per krahu me mua, sepse jam miku yt.
“Shpirti është një mbretëri, poeti është endacak që shkon prej mbretërie në mbretëri sa për të kërkuar një copë buzëqeshje”.

E kunderta e dashurise nuk eshte urrejtja, e kunderta e dashurise eshte injoranca!

Njeriu qe jeton vetem, egziston pergjysem….

Njeriu i palumtur i kendon natyres se lumtur.

Injoranza e ligjit nuk te shkarikon nga pergjegjesia,
ndoshta njohja e ligjit, shpesh here po.Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Theniet qe ju pelqejne... Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Aha prej Thu Sep 01, 2011 11:55 am

Heshtja vret me shum se fjala...
Aha
Aha
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 2
Reputation : 0
Join date : 01/09/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Alessia prej Fri Sep 02, 2011 6:25 am

Paragjykimet jane ato qe budallejt perdorin per arsye...

Po nuk gjykove veten,nuk din te gjykosh te tjeret...

Shkalla e pare e marrezise eshte te kujtosh se je i mencur...

Te jesh ''mbi shoqerine'' thjesht do te thote ''te mos jesh ne te''...


Theniet qe ju pelqejne... Images?q=tbn:ANd9GcRdTebIde1UY2bDSBpbuaE4YqvJ8xbNwKSiNtRF2qPDZkcd-ymGUg

INTER
Alessia
Alessia
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 1074
Reputation : 0
Join date : 12/08/2011

http://www.twitter.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Alessia prej Fri Sep 02, 2011 11:51 am

Ai qe deshiron te permiresoje shoqerine duhet te filloje me veten...

Ndihma jone eshte vetja jone...

Bujqesia s'do vetem toke,por edhe koke...


Theniet qe ju pelqejne... Images?q=tbn:ANd9GcRdTebIde1UY2bDSBpbuaE4YqvJ8xbNwKSiNtRF2qPDZkcd-ymGUg

INTER
Alessia
Alessia
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 1074
Reputation : 0
Join date : 12/08/2011

http://www.twitter.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Sarita prej Fri Sep 02, 2011 11:58 am

To be trusted is a greater compliment than being loved.”

The more arguments you win, the fewer friends you'll have.


be careful who you open up to. only a few people actually care, the rest are just curious.

It's hard to answer the question "what's wrong?" when nothings right...


Sarita
Sarita
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 404
Reputation : 3
Join date : 11/07/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Alessia prej Fri Sep 02, 2011 12:11 pm

Nje nder ushtrimet me te mira per zemren eshte te perkulesh e te ndihmosh dike qe ka nevoje...


Theniet qe ju pelqejne... Images?q=tbn:ANd9GcRdTebIde1UY2bDSBpbuaE4YqvJ8xbNwKSiNtRF2qPDZkcd-ymGUg

INTER
Alessia
Alessia
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 1074
Reputation : 0
Join date : 12/08/2011

http://www.twitter.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Sarita prej Fri Sep 02, 2011 12:19 pm

Kur un nuk flas me dhe largohem ,nuk do te thot qe fitove ti ...por qe je aq kot sa nuk meriton as 1 sek nga koha ime .

Kur do te lendosh nje person qe ju do,ki parasysh se lendove veten,sepse brenda zemres se tij ndodhesh ti......!``

Shpresa nuk vdes e fundit por i fundit vdes ai qe shpreson..

Mos u trishto...! Cdo'kush do të merr atë që meriton... Mos vajto...Zoti vonon por Kurrë nuk HARRON.......!

I dëshiroj jetë të gjatë armikut tim... që të arrijë të jetë prezent në sukseset e mia. .

Midis ëndrrës dhe realitetit nuk ka asnjë ndryshim,sepse ti e ke në dorë të bësh realitet gjithçka që ke ëndërruar...
Sarita
Sarita
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 404
Reputation : 3
Join date : 11/07/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Alessia prej Fri Sep 02, 2011 12:21 pm

Jeta eshte nje udhetim qe askush se di kur e ka fundin...Theniet qe ju pelqejne... Images?q=tbn:ANd9GcRdTebIde1UY2bDSBpbuaE4YqvJ8xbNwKSiNtRF2qPDZkcd-ymGUg

INTER
Alessia
Alessia
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 1074
Reputation : 0
Join date : 12/08/2011

http://www.twitter.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Sarita prej Fri Sep 02, 2011 12:41 pm

Don't do things because other people do it.Do things because you have a legitimate.

Be yourself no matter what.Some will adore you and some will hate everithing about you .what matters is how you feel about yourself

Don't let what people think be the reason you don't make the much needed changes.

God answer 3 ways :1) HE says yes and gives you what you want .2) He says no and gives you something better .3) He says wait and gives you the best...
Sarita
Sarita
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 404
Reputation : 3
Join date : 11/07/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Master prej Fri Sep 02, 2011 2:25 pm

me mir nje vez sot se nje pule mot


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Theniet qe ju pelqejne... Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Alessia prej Fri Sep 02, 2011 5:34 pm

Zanati i spiunit eshte te shese sekretet e miqve...

Mos mendo se sheh nese i ke syte celur....

Un jam hi aty ku dikur isha zjarr...


Theniet qe ju pelqejne... Images?q=tbn:ANd9GcRdTebIde1UY2bDSBpbuaE4YqvJ8xbNwKSiNtRF2qPDZkcd-ymGUg

INTER
Alessia
Alessia
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 1074
Reputation : 0
Join date : 12/08/2011

http://www.twitter.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Alessia prej Sun Sep 04, 2011 7:27 am

Kush kursen patkoin,humb kalin....

Nuk ka luge qe asnjeher nuk ka prekur anet e tenxheres....

Cdokush duhet te krijoje rrugen e vet dhe neper te,te ece vetem....


Theniet qe ju pelqejne... Images?q=tbn:ANd9GcRdTebIde1UY2bDSBpbuaE4YqvJ8xbNwKSiNtRF2qPDZkcd-ymGUg

INTER
Alessia
Alessia
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 1074
Reputation : 0
Join date : 12/08/2011

http://www.twitter.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga stv2008 prej Sun Sep 04, 2011 10:45 am

KATNARIA OSHT E PAFAJSHME NUK DI GJO AJO SE CERE OSHT FACIZMI E KINA NO PER DETYRE ME JA KALLXU
QAZIM MULLETI


Theniet qe ju pelqejne... Rmjllujpg
Theniet qe ju pelqejne... 2uz7cp0Theniet qe ju pelqejne... 2uz7cp0Theniet qe ju pelqejne... 2hwhe1_thjpgTheniet qe ju pelqejne... 2uz7cp0Theniet qe ju pelqejne... 2uz7cp0
stv2008
stv2008
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 498
Reputation : 12
Join date : 15/07/2011
Location : DEUTSCHLAND

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Alessia prej Sun Sep 04, 2011 11:05 am

Arsyeja na mashtron me shpesh se sa natyra...

Fisnikeria s'vlen pese para,kur i mungojne cilesit morale....

Cdo sukses i madh eshte triumf i kembenguljes...


Theniet qe ju pelqejne... Images?q=tbn:ANd9GcRdTebIde1UY2bDSBpbuaE4YqvJ8xbNwKSiNtRF2qPDZkcd-ymGUg

INTER
Alessia
Alessia
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 1074
Reputation : 0
Join date : 12/08/2011

http://www.twitter.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Alessia prej Mon Sep 05, 2011 11:36 am

Per te njohur mire nje tjeter duhet te njohesh me pare veten...Theniet qe ju pelqejne... Images?q=tbn:ANd9GcRdTebIde1UY2bDSBpbuaE4YqvJ8xbNwKSiNtRF2qPDZkcd-ymGUg

INTER
Alessia
Alessia
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 1074
Reputation : 0
Join date : 12/08/2011

http://www.twitter.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Alessia prej Mon Oct 24, 2011 4:14 pm

\\Te jetosh jeten nuk eshte deshire por detyre..//


Theniet qe ju pelqejne... Images?q=tbn:ANd9GcRdTebIde1UY2bDSBpbuaE4YqvJ8xbNwKSiNtRF2qPDZkcd-ymGUg

INTER
Alessia
Alessia
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 1074
Reputation : 0
Join date : 12/08/2011

http://www.twitter.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga erlind.f.l prej Fri Dec 09, 2011 3:47 pm

jetoje jeten sic deshiron por pastaj mos vuaj nga pasojat qe te sjell....
erlind.f.l
erlind.f.l
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 96
Reputation : 0
Join date : 05/12/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Master prej Sun Dec 25, 2011 2:34 pm

Te dashuron ai te te sheh ne sy jo ai qe te thot un vdes per ty


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Theniet qe ju pelqejne... Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Estrela prej Sun Mar 18, 2012 10:06 pm

Çdo ditë e jetës sate është një faqe e biografisë sate, kujdesu ta shkruash mirë,sepse një faqe e keqe ndyn gjithë librin.
Estrela
Estrela
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 282
Reputation : 6
Join date : 17/02/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Anakonda prej Tue Apr 10, 2012 4:01 am

Nje mamaje i duhen 19 vjet per ta ber te zgjuar djlin e saj,ndersa nje vajze i duhen 5 min.per ta ber budalla.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Anakonda prej Tue Apr 10, 2012 4:04 am

Re: Thenie te ndryshme..


Zhgënjimi nga dikush që hiqet në një mënyrë dhe del tjetër ... ndonjëherë gënjehemi nga fjalë të thjeshta ...
nga shikime ëngjëllore ,nga një sjellje false ...për fat natyra e vërtetë gjithmonë del dhe na bën të kuptojmë kë kemi me të vërtetë përball ...!!!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Anakonda prej Tue Apr 10, 2012 4:04 am

. . . Gjerat me te bukura ne jete as nuk shihen . . . As nuk preken . . . Por thjesht ndihen . . . !!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Anakonda prej Tue Apr 10, 2012 4:05 am

Do ta dish nga vij? Nga nje vend qe quhet Shqiperi...
Nje vend qe shquhet per trimeri...
Aty ku gjaku nuk falet, por lahet para se te thahet..
Toka qe me dha emrin shqiptare e para gjithe botes per kete jam krenare...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Master prej Sun Apr 15, 2012 7:06 am

Përvoja është mësuesi pa fjalë.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Theniet qe ju pelqejne... Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Master prej Sun Apr 15, 2012 7:07 am

Mos u kënaq me atë që ke arritur sepse aty do të mbetesh.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Theniet qe ju pelqejne... Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Master prej Sun Apr 15, 2012 7:08 am

Dituria s’shkëlqen por është më e vlefshme se ari.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Theniet qe ju pelqejne... Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga SunShiNe prej Sun Apr 15, 2012 5:25 pm

Tri detyrat më të rënda të kësaj bote janë: ta shpërblesh urrejtjen me dashuri, pranimi i të pamundshmës dhe thënia-unë isha gabim.


Duke u perpjekur per te qen e sjellshem me te tjeret shpesh e gjej veten , me shpirtin plot shirita, nuk ka rendesi . Truri im mbyllet... degjoj,pergjigjem, dhe te tjeret jane teper memec per te kuptuar qe une nuk jam ...!
SunShiNe
SunShiNe
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 642
Reputation : 25
Join date : 14/04/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Master prej Wed Apr 25, 2012 8:50 pm

Mos u besoni fjalëve, as tuajave as të huajave, besoniu vetëm veprave tuaja dhe të huaja.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Theniet qe ju pelqejne... Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Master prej Wed Apr 25, 2012 8:50 pm

Kurrë mos i dëgjoni ata që flasin keq për të tjerët, e mirë për ty.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Theniet qe ju pelqejne... Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Master prej Wed Apr 25, 2012 8:51 pm

Gjithkush mendon ta ndryshoj botën, por askush nuk mendon ta ndryshoj veten.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Theniet qe ju pelqejne... Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Master prej Wed Apr 25, 2012 8:54 pm

Kur ke të drejtë, mund t´ia lejosh vetes ta ruash durimin, kur nuk ke të drejtë, nuk mund t´ia lejosh vetes ta humbësh atë.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Theniet qe ju pelqejne... Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Master prej Wed Apr 25, 2012 8:54 pm

Sot si i pasuri ashtu edhe i varfëri janë njëlloj të pakënaqur: I varfëri kërkon të bëhet milioner, kurse i pasuri miliarder.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Theniet qe ju pelqejne... Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Master prej Wed Apr 25, 2012 8:57 pm

Burrat bëjnë ligjet. Gratë i shfuqizojnë ato.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Theniet qe ju pelqejne... Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Master prej Wed Apr 25, 2012 8:59 pm

Gruaja është një trëndafil - i thanë një poeti të verbër. E imagjinoj nga gjembat - iu pergjigj ai.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Theniet qe ju pelqejne... Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga SunShiNe prej Wed Apr 25, 2012 9:04 pm

Njerzit e mire jan gjithmon te paret ,
qe zhgenjehen...sepse vene shpirtin ne cdo gje qe bejne....por kurre nuk duhet te perfitosh nga durimi i tyre...sepse jane te fundit qe lodhen,..por dhe te paret qe nuk kthehen me prapa...!!


Duke u perpjekur per te qen e sjellshem me te tjeret shpesh e gjej veten , me shpirtin plot shirita, nuk ka rendesi . Truri im mbyllet... degjoj,pergjigjem, dhe te tjeret jane teper memec per te kuptuar qe une nuk jam ...!
SunShiNe
SunShiNe
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 642
Reputation : 25
Join date : 14/04/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga SunShiNe prej Fri Apr 27, 2012 11:21 am

Njeriu eshte si nje gjethe...
E ka te theksuar manine e tij per t'u ngritur larte e me
larte...e keshtu kthen shpinen sipas kahut te eres qe
e merr gjethen e ngre siper...keshtu ai eshte ne
ndryshim shpineje te vazhdueshme e nuk i intereson
aspak nese levdon dicka qe dikur 'shkelte'...e perpin emocioni i se tashmes, ka perhere tendencen te
fryhet sa me shume, eshte nje qenie e mbuluar prej
interesit, fiksimit te lartesimit te tij sa me siper te jete e
mundur duke mos llogaritur fjalet, ndjenjat e se
shkuares me ato se te tashmes...si dhe ato se te
tashmes me gjestet per te ardhmen...rrofte era!
SunShiNe
SunShiNe
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 642
Reputation : 25
Join date : 14/04/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi