Programe Forum - Welcome
Theniet qe ju pelqejne... - Faqe 3 People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Theniet qe ju pelqejne...

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... - Faqe 3 Empty Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Alessia prej Wed Aug 31, 2011 6:35 am

First topic message reminder :

Nevojiten 3 sekonda te thuash:TE DUA TY jhngfc ,3ore te shpjegosh se cdeshe te thuash me ato fjale dhe 3 vite t'i vertetosh ato...


Theniet qe ju pelqejne... - Faqe 3 Images?q=tbn:ANd9GcRdTebIde1UY2bDSBpbuaE4YqvJ8xbNwKSiNtRF2qPDZkcd-ymGUg

INTER
Alessia
Alessia
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 1074
Reputation : 0
Join date : 12/08/2011

http://www.twitter.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë


Theniet qe ju pelqejne... - Faqe 3 Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:26 am

Nëse zgjohesh në mëngjes, dije se mijëra të tjera nuk janë zgjuar më, ose errësira për ta ka vazhduar, ndërsa ti je e begatuar me shëndet të plotë.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... - Faqe 3 Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:27 am

U ngrita sot nga gjumi i jetës dhe pyeta veten time rreth disa sekreteve që fshihen brenda jetës tonë.

Dhe e gjeta përgjigjen në dhomën time..
- të jesh i ftohtë- më tha frigoriferi.
- syno lartë- më tha tavani.
- shiko botën- më tha dritarja.
- çdo minutë është e shtrenjtë- më tha ora.
- reflekto përpara se të veprosh- më tha pasqyra.
- trokit fort të arrish synimin- më tha dera.
- dhe ulu në gjunjë t'i lutesh ZOTIT- më tha tapeti !!!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... - Faqe 3 Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:27 am

Nje dite nje vajze 11vjecare e pyet babain e saj:
Cfare do me blesh per 15vjetorin tim te lindjes?
Babai u pergjigj: Ka shum kohe deri atehere bija ime...
Kur vajza mbushi 14vite, filloi te paraqiste probleme me shendetin dhe u shtrua ne spital.Doktoret i thane te atit se vajza kishte nje zemer te dobet, dhe mundesit per te shpetuar ishin te pakta.
Vajza e shtrire ne shtratin e spitalit pyet?
... Babi te thane se do vdisja?
Babai i perlotur duke dal nga dhoma i pergjigjet: Jo, ti do jetosh...
Si mund te jesh i sigurt?
Thjesht e di...
Ajo i mbushi te 15tat kur po dilte nga spitali dhe po drejtohej per ne shtepi. Atje prane shtratit te saj, ajo gjeti nje leter ku shkruhej:
E dashura ime bije, ne je duke e lexuar kete leter, do te thote se cdo gje shkoi mire ashtu sic te thashe. Nje dite ti me pyete se cdo te dhuroja per 15vjetorin e ditlindjes tende. Nuk e di per ate kohe por tani dhurata ime per ty eshte ZEMRA IME.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... - Faqe 3 Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:27 am

“ Mashkulli nuk duhet të jetë bletë që të shkoj në çdo lule, por gjithashtu dhe femra nuk duhet t'jetë lule që të pranojë çdo blet .
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... - Faqe 3 Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:27 am

Ndonjëherë është heshtja e vetmja mundësi për të treguar se sa jeni të lënduar...!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... - Faqe 3 Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:28 am

Jeta është matematikë... mblidhni të mirat...zbritni zënkat...lumturinë shumëzojeni ...dhimbjet pjestojini...urrejtjen futeni në rrënjë katrore dhe dashurinë ngrijeni në fuqi...! ♥
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... - Faqe 3 Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:30 am

Një letër e një fëmiju të palindur!


Përshëndetje mami!, Si je?, Unë jam shumë mirë.
Kanë kaluar vetëm disa ditë prej se kam filluar të krijohem dhe tani po rritem në ty.
...Me të thënë të drejtën, nuk mund t’a përshkruaj gëzimin që kam, që ti je nëna ime.
Gjithashtu më bënë të lumtur që kam filluar të krijohem nga dashuria.
Jam i sigurt se do të jem fëmiju më i lumtur.
Nënë, një muaj kaloi dhe tani po e shoh se si po me formohet trupi im. E di se tani nuk dukem edhe aq mirë, por, ke durim dhe prit se une do të të bëjë të krenohesh me mua! Edhe pse jam i lumtur, e ndjejë se diçka nuk është në rregull!...
Duket se ke mendime të quditshme të më braktisësh përgjithmonë, por, besoj se gjithçka do të jetë në rregull! Mos u dëshpro.
Dy muaj e gjysmë kaluan nënë. Tani kam edhe duart nënë, me te cilat do të mund te luaj. Oh sa jam I lumtur
Nënë, të lutem me trego çfarë po ndodhë? Pse qanë kaq shume deri vonë?
Pse ti dhe babi gjithmonë fjaloseni kur takoheni me njëri tjetrin?
A nuk me doni më? Do të bëjë gjithçka që ju të me doni mua…
Tani kaluan 3 muaj nënë, por, ti akoma e mërzitur. Nuk e di se çka po ndodhë, jam shumë i hutuar.Sot ishim ne një kontroll te doktori dhe ai e caktoi një takim nesër për ty.
Nuk e kuptoj pse une ndihem kaq mirë, kurse ti jo nënë!
Nënë, ku po shkojmë? Çfarë po ndodhë?
Nënë, ti asnjëherë nuk flen ne ketë kohë, kjo nuk është koha jote e gjumit, pse po shtrihesh. Veç kësaj unë nuk jam i lodhur, dua te luaj.
Uh!!! Çfarë bënë kjo gjë në
shtëpinë time?
Është lojë e re?!
Hej! Kjo po e përpinë tërë shtëpinë time…
Të lutem…, mos më tërhiq mua! Jo…. Mos më godit, më dhemb?!
A nuk po e sheh sa i vogël që jam, nuk mund të mbrohem!
Nënë!!! Ndali ata, kjo është dora ime!!!
Nënë, këmba ime, ata po e shqyejnë këmbën time!!!
Më mbroj nënë të lutem!!!
Më ndihmo nënë!!!
Thuaju të ndalen, të premtoj se nuk do t’i shkelmoj nëse ndalen.
Si është e mundur që njeriu të më bëjë një gjë të tillë?
Oh nënë, nuk mundem më… ndi…h…më…
17 vite kalua prej se e bëre atë vendim fatal.
Si e ndien vetën pas kësaj që bëre.
Të lutem mos qaj. Mos harro, une ende të dua dhe gjithmone do të pres me duar të hapura.
Të dua shumë!!!
Fëmiju yt.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... - Faqe 3 Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga SunShiNe prej Sat May 26, 2012 6:17 pm

Fjalët që nuk janë thënë kurrë .. janë fjalë që të lëndojnë
fjalët që nuk i ke dëgjuar kurrë... janë fjalë të shqiptuara nga era
fjalët e dëgjuara... janë fjalë që mbeten brenda nesh, përgjithmonë!


Duke u perpjekur per te qen e sjellshem me te tjeret shpesh e gjej veten , me shpirtin plot shirita, nuk ka rendesi . Truri im mbyllet... degjoj,pergjigjem, dhe te tjeret jane teper memec per te kuptuar qe une nuk jam ...!
SunShiNe
SunShiNe
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 642
Reputation : 25
Join date : 14/04/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... - Faqe 3 Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Master prej Sat May 26, 2012 6:52 pm

Esht bukur te duash por akoma me bukur te te duan...


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Theniet qe ju pelqejne... - Faqe 3 Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... - Faqe 3 Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Master prej Wed May 30, 2012 12:57 pm

Një dite ishte pyetur një profesor i matematikës për vlerën e gruas...

Nëse gruaja... është pronare e moralit atëherë ajo vlerësohet me = 1

Nëse ajo posedon bukuri atëherë i shtohet vlera e saj me një zero = 10

Nëse ajo është e pasur atëherë i shtohet vlerës së saj edhe një zero = 100

Nëse ajo posedon autoritet familjar atëherë vlerës së saj i shtohet edhe një zero = 1000Dhe nëse ia largojmë numrin një [1] (moralin) atëherë vlera e saj do të mbetet [ 000 ] , dhe kështu ajo mbetet e pavlerë.

Morali dhe sjellja e mirë është vlera e femrës, stolia më e bukur e saj, nëse ajo atë nuk e posedon, stolitë tjera nuk i bëjnë dobi...!!


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Theniet qe ju pelqejne... - Faqe 3 Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... - Faqe 3 Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jun 14, 2012 6:18 am

Si ty un i shkel me kom
Jo vec ty po t'gjith nga ajo zon
Tash shpirto po t'flas me fjalen e t'madhit
tamom si engjelli-djallit
Sh po kruhesh po asnji gjo nuk t'shko me mu
Jo x gjo po t'gjitha taktikat t'kan mbaru
Ti me mu nuk matesh dot
mos u mundo t'flasesh kot
se per ty nuk ma ni
kam nji stil qe ti se di
Mendu mir kur statuse je tu m'detiku
se deri tashi vetem rolin e viktimes ke fitu Wink........nahhhh tengerdhekkk
total :ppp
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Theniet qe ju pelqejne... - Faqe 3 Empty Re: Theniet qe ju pelqejne...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi