Programe Forum - Welcome
C'mendoni per njerezit qe pas vdekjes dhurojn organet e trupit ?! People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


C'mendoni per njerezit qe pas vdekjes dhurojn organet e trupit ?!

Shko poshtë

C'mendoni per njerezit qe pas vdekjes dhurojn organet e trupit ?! Empty C'mendoni per njerezit qe pas vdekjes dhurojn organet e trupit ?!

Mesazh nga Master prej Wed Aug 31, 2011 8:33 am

Ne fakt ka shum njerez qe pranojn te jen donator pas vdekjes, kjo behet me ane te nje certifikate qe gjithsecili e mban me vete si dokument indentifikimi edhe ne rast vdekje aksidentale shqyrtohet nga doktorret edhe nga familjaret nese organet e tij jan funksionale dhe te pershtatshem per transplant atehere behet dhurimi.

Ju personalisht e keni menduar nje gje te tille ?!

Dua te shtoj edhe dicka qe esht shum me rendesi....

A do tia dhuronit trupin shkences ?! Qe do te thote trupi juaj (kufoma me sakt) te perdorej si objekt eksperimenti nga shum studente te anatonomise apo do ja dhuronit nje eprsoni qe ka nevoje epr nje organj tuajin??


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

C'mendoni per njerezit qe pas vdekjes dhurojn organet e trupit ?! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

C'mendoni per njerezit qe pas vdekjes dhurojn organet e trupit ?! Empty Re: C'mendoni per njerezit qe pas vdekjes dhurojn organet e trupit ?!

Mesazh nga Embelsira prej Tue Sep 27, 2011 4:47 pm

Me duket nje mendim me vend do te thote se ke shpirt ke zemer do te thote qe ke deshire ti dhurosh dikujt jeten qe shum pak e bejne kete gje ..Nese do me ndodhte edhe mua nje gje e tille qe do kisha mundesine te shpetoja dike do e beja pa hezituar ..


Aventura e jetës është për të mësuar. Qëllimi i jetës është për tu rritur. Natyra e jetës është për të ndryshuar.Sfida e jetës është për të kapërcyer. Thelbi i jetës është për t'u kujdesur. Mundësia e jetës është për të shërbyer. Sekreti i jetës është për të guxuar. Erëza e jetës është për të ndihmuar.Bukuria e jetës është për të dhënë.Gëzimi i jetës është të duash...
Embelsira
Embelsira
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 562
Reputation : 3
Join date : 17/06/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

C'mendoni per njerezit qe pas vdekjes dhurojn organet e trupit ?! Empty Re: C'mendoni per njerezit qe pas vdekjes dhurojn organet e trupit ?!

Mesazh nga Master prej Thu Oct 06, 2011 7:40 am

nese do duhej qe te dhuroja organ e mia duke e dit qe skisha shpetim dhe isha ne koma mbase do i jepja dhe eshte me e thjeshtd sesa te vendosesh per dike tjt qe mund ta kesh te aferm


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

C'mendoni per njerezit qe pas vdekjes dhurojn organet e trupit ?! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

C'mendoni per njerezit qe pas vdekjes dhurojn organet e trupit ?! Empty Re: C'mendoni per njerezit qe pas vdekjes dhurojn organet e trupit ?!

Mesazh nga VLoNjate prej Tue Nov 08, 2011 1:10 am

I pergezoj njerzit qe marin kte vendim........dhe nese te dua une prinderit e mi sdo ishin kurre dakort!


ןค๓ ﻮ๏ς ๓є tคкtเк ๔๏ ๒єן รเ tђє๓ ยภє ๔ђє קเк
VLoNjate
VLoNjate
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 518
Reputation : 3
Join date : 05/11/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

C'mendoni per njerezit qe pas vdekjes dhurojn organet e trupit ?! Empty Re: C'mendoni per njerezit qe pas vdekjes dhurojn organet e trupit ?!

Mesazh nga Anakonda prej Sat Apr 07, 2012 4:55 am

me vjen mire,por un ne te vertet dua qe kur te vdes te mos ia japin askujt organet e mia te trupit.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

C'mendoni per njerezit qe pas vdekjes dhurojn organet e trupit ?! Empty Re: C'mendoni per njerezit qe pas vdekjes dhurojn organet e trupit ?!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi