Programe Forum - Welcome
Ja martesat më të kushtueshme në histori People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Ja martesat më të kushtueshme në histori

Shko poshtë

Ja martesat më të kushtueshme në histori Empty Ja martesat më të kushtueshme në histori

Mesazh nga Master prej Fri Sep 09, 2011 7:32 pm

Ja martesat më të kushtueshme në histori Ndryushe
Kush u martua e nuk u gëzua. Të paktën kështu thuhet, se pas ceremonisë nis e bëhet bilanci i shpenzimeve të ceremonisë (nuk po futemi më pas në jetën martesore). Shumë kanë maninë të bëjnë dasma luksoze. Hedhin para pa fund. Në disa syresh, kanë qenë para të hedhura kot: çifti është ndarë sa hap e mbyll sytë. Ja cilat janë martesat VIP më të kushtueshme në histori.
Liza Minelli e David Gest
Dasma e tyre, ku morën pjesë 500 të ftuar, ka kushtuar plot 3,5 milionë dollarë. Fatkeqësisht, çifti u nda vetëm një vit pas ceremonisë. Para të shkuara dëm, apo jo?
Paul McCartney e Heather Mills
Një ceremoni indiane me 300 të ftuar, meny vegjetarianë dhe shpërthime fishekzjarrësh. Të gjitha: 3 milionë dollarë.
Elizabeth Hurley e Arun Nayar
Ceremonia zgjati tetë ditë. U zhvilluan dy rite, një për secilin vend të partnerëve. Kostoja e shpenzimeve: 2,5 milionë dollarë.
Tom Cruise e Katie Holmes
Dasma e dy yjeve të Hollywoodit u zhvillua në një kështjellë në Itali dhe kushtoi 2 milionë dollarë.
Elisabeth Taylor e Larry Fortensky
Një dasmë me 150 të ftuar, në një ceremoni të zhvilluar në Neverlan, shtëpinë e Michael Jackson, me një kosto prej 2 milionë dollarësh.
Cristina Aguilera e Jordan Bratman
Ceremonia 2 milionë dollarëshe me 150 të ftuar, nuk mjaftoi për të mbajtur së bashku çiftin, i cili u nda pas 5 vjetësh.
Elton John e David Furnish
Plot 600 të ftuar morën pjesë në dasmën e zhvilluar në Guildhall të Windsorit, vetëm pak ditë pas legalizimit të martesave civile për çiftet homoseksuale. Ceremonia kushtoi 1,5 milionë dollarë.
Tiger Woods e Elin Nordegren
Qiraja e një resorti të tërë në Barbados dhe helikopterët që sollën 120 të ftuarit, i çuan në 1,5 milionë dollarë shpenzimet e dasmës. Por, kjo nuk është asgjë krahasuar me 750 milionët e divorcit.
Eddie Murphy e Nicole Mitchell
Ceremonia, që i dha udhë martesës 3-vjeçare, priti 500 të ftuar dhe kushtoi 1,5 dollarë.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Ja martesat më të kushtueshme në histori Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja martesat më të kushtueshme në histori Empty Re: Ja martesat më të kushtueshme në histori

Mesazh nga KITTY prej Fri Sep 09, 2011 8:14 pm

ne nje martese nk ka rendeis sa ka kushtuar dasma rendesishme eshte qe cifti te jete i lumtur, kjo ka rendis,...per mua do mjaftonte nje dasem e vogel me njerezit me te afert dhe perkrah te kisha njeriun e zemres....:)
KITTY
KITTY
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 763
Reputation : 7
Join date : 28/07/2011
Age : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja martesat më të kushtueshme në histori Empty Re: Ja martesat më të kushtueshme në histori

Mesazh nga Anakonda prej Sun Apr 08, 2012 4:45 am

ska rendesi luke;por ka rendesi se ne krah te kujt je
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja martesat më të kushtueshme në histori Empty Re: Ja martesat më të kushtueshme në histori

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi