Programe Forum - Welcome
Hakerat japin alarm fals për sulme në 11 Shtator People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hakerat japin alarm fals për sulme në 11 Shtator

Shko poshtë

Hakerat japin alarm fals për sulme në 11 Shtator Empty Hakerat japin alarm fals për sulme në 11 Shtator

Mesazh nga Master prej Thu Sep 15, 2011 3:07 pm

Hakerat japin alarm fals për sulme në 11 Shtator F.0911095202197_210-150x150
Pak përpara nisjes së ceremonive zyrtare për viktimat e 11 Shtatorit, një grup hakerash kanë thyer sistemin e sigurisë së NBC në Twitter dhe kanë shkruar se “Amerika është nën sulm”.
Sipas këtij mesazhi, një tjetër avion do të godasë sheshin “Ground Zero” në orën 6 të mëngjesit. Por pasi është mësuar ky fakt, inxhinjerët e NBC-së kanë mbyllur adresën e Twitter deri në riparimin përfundimtar të tij. Pas kësaj i gjithë stafi i NBC ka kërkuar ndjesë.
Sulmi kibernetik është marrë përsipër nga një grup hakerash të quajtur The Script Kiddies, dikur ish-pjestarë të Anonymous.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Hakerat japin alarm fals për sulme në 11 Shtator Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hakerat japin alarm fals për sulme në 11 Shtator Empty Re: Hakerat japin alarm fals për sulme në 11 Shtator

Mesazh nga Anakonda prej Wed May 16, 2012 4:59 am

spaskan dit as me genjy me then te drejten
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi