Programe Forum - Welcome
AFP: Spillea, plazhi ku gjenden bashkë femra me bikini dhe perçe People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AFP: Spillea, plazhi ku gjenden bashkë femra me bikini dhe perçe

Shko poshtë

AFP: Spillea, plazhi ku gjenden bashkë femra me bikini dhe perçe Empty AFP: Spillea, plazhi ku gjenden bashkë femra me bikini dhe perçe

Mesazh nga Master prej Fri Sep 23, 2011 5:08 am

AFP: Spillea, plazhi ku gjenden bashkë femra me bikini dhe perçe Spilleja
Rrjeti informativ “Alarabiya” ka publikuar sëfundi një artikull të shkëputur nga AFP ku përshkruhet toleranca fetare në Shqipëri në një aspekt të veçantë. Në artikull thuhet se Shqipëria ofron kontraste të çuditshme pasi në të njëjtin plazh gjen femra besimtare të futura në ujë me perçe dhe pak më tutje mund të shohësh femra të tjera me bikini. “Kontrasti nuk ndodh kudo por është një fenomen për Shqipërinë e karakterizuar nga toleranca fetare. Afro 2/3 e vendit mesdhetar me popullsi prej 3.2 milion banorësh janë myslimanë ndërsa pjesa tjetër janë të krishterë (ortodoksë dhe katolikë)”, thotë shkrimi. Fotoja e ofruar nga AFP tregon femra me perçe në plazhin e Spillesë afro 100 kilometër nga kryeqyteti Tirana. Plazhi i Spillesë konsiderohet nga AFP si një ambient që sharton plazhin e perçeve dhe bikinit. Një grua myslimane e quajtur Fatima citohet të thotë për AFP se “islami nuk i ndalon femrat të lahen por vetëm duke qenë të mbuluara në atë mënyrë që të mbrojnë veten nga shikimet e të tjerëve në emër të zotit”. “Unë nuk kam asgjë për të fshehur, as para zotit e as para diellit”, citohet në artikull një studente e psikologjisë e quajtur Arjana e cila mban të veshura një palë bikini tejet të holla e transparente.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

AFP: Spillea, plazhi ku gjenden bashkë femra me bikini dhe perçe Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi