Programe Forum - Welcome
Varësia nga interneti zvogëlon trurin People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Varësia nga interneti zvogëlon trurin

Shko poshtë

Varësia nga interneti zvogëlon trurin Empty Varësia nga interneti zvogëlon trurin

Mesazh nga Master prej Wed Jun 29, 2011 4:05 pm

Varësia nga interneti zvogëlon trurin 2005-5-18-china-internet-cafe_web-300x200

Varësia nga interneti ndryshon trurin e të rinjve duke vepruar si mbi zonat neutrale të thella, ashtu edhe tek lënda gri sipërfaqësore, duke e bërë më të vogël.
Përfundimin e ka nxjerrë një studim i Universitetit të Xidian, në Kinë, vendi ku problemi i varësisë nga interneti ka arritur pikun (është prekur 14% e të rinjve).
Ekspertët kanë vëzhguar tek një grup adoleshentësh ndryshime strukturale në disa zona të ndryshme të trurit.gazetajone
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Varësia nga interneti zvogëlon trurin Empty Re: Varësia nga interneti zvogëlon trurin

Mesazh nga Anakonda prej Thu May 17, 2012 4:45 am

epo edhe truri im qenka gati per tu semure pasi un vdes per forume;e shkreta per mu
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi