Programe Forum - Welcome
Durrës-Kukës, kalimi me pagesë 5-10 euro për automjetet në 2012 People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Durrës-Kukës, kalimi me pagesë 5-10 euro për automjetet në 2012

Shko poshtë

Durrës-Kukës, kalimi me pagesë 5-10 euro për automjetet në 2012 Empty Durrës-Kukës, kalimi me pagesë 5-10 euro për automjetet në 2012

Mesazh nga Master prej Mon Nov 21, 2011 8:36 am


Kalimi i automjeteve në rrugën Rrëshen-Kalimash, përfshi dhe tunelin, pjesë e rrugës Durrës-Kukës, do të bëhet me pagesë.
Media e shkruar raporton se në muajin dhjetor, qeveria pritet të miratojë kushtet e kontratës dhe projektin e dhënies me koncesion të rrugës Rrëshen-Kalimash, pjesë e autostradës Durrës-Kukës.
Në janar parashikohet të hapet tenderi për përzgjedhjen e firmës private e cila do të mirëmbajë tunelin e Thirrës prej 6 km. Për këtë mirëmbajtje njoftohet se do të ketë një pagesë nga përdoruesit e rrugës, e cila do të variojë në 5 euro për automjetet e vogla, deri në 5 vende dhe 10 euro për automjetet e rënda, 8 vende e sipër.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Durrës-Kukës, kalimi me pagesë 5-10 euro për automjetet në 2012 Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi