Programe Forum - Welcome
 Udhëtimet, hiqen pasaportat, vetëm me karta identiteti në Maqedoni e Mal të Zi People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Udhëtimet, hiqen pasaportat, vetëm me karta identiteti në Maqedoni e Mal të Zi

Shko poshtë

 Udhëtimet, hiqen pasaportat, vetëm me karta identiteti në Maqedoni e Mal të Zi Empty Udhëtimet, hiqen pasaportat, vetëm me karta identiteti në Maqedoni e Mal të Zi

Mesazh nga Master prej Thu Dec 15, 2011 11:33 am


Shtetasit nga Shqipëria do të lëvizin pa pengesa dhe pa pasaporta në drejtim të Malit te Zi dhe Maqedonisë. Sipas marrëveshjes së nënshkruar mes tri vendeve cdo shqiptar qe udhëton drejt këtyre dy vendeve mjafton te ketë kartën e identitetit për te hyre ne Maqedoni dhe Mal te Zi.
Vendimi për lëvizjen e lire te shqiptareve është marre nga qeveritë e tri shteteve dhe zyrtarizuar në Tirane nga një marrëveshje e ministrave te jashtëm, Edmond Haxhinasto, ministri malazes Milan Rocen dhe maqedonasi Nikollaq Popouski.
Numri dy i qeverise shqiptare dhe njëherësh kreu i diplomacisë deklaroi se po shihet mundësia për lëvizjen e lire edhe me vendet e tjera te rajonit.
Kjo marrëveshje do te hyje ne fuqi menjëherë pas ratifikimit i cilit do te kryhet me procedure te përshpejtuar nga parlamenti shqiptar, duke e çuar ne 3 numrin e vendeve me te cilët Shqipëria ka firmosur lëvizje te lire pas Kosovës.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

 Udhëtimet, hiqen pasaportat, vetëm me karta identiteti në Maqedoni e Mal të Zi Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi