Programe Forum - Welcome
Ndosh edhe kjo ne Angli lulet celin ne dimer.. People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Ndosh edhe kjo ne Angli lulet celin ne dimer..

Shko poshtë

Ndosh edhe kjo ne Angli lulet celin ne dimer.. Empty Ndosh edhe kjo ne Angli lulet celin ne dimer..

Mesazh nga Alessia prej Mon Jan 02, 2012 7:44 pm

Një ngjarje e pazakontë po ndodh me dimrin e sivjetshëm në Angli. Edhe pse dimri ka prekur pjesën më të madhe te vendit me reshje bore, në disa qytete kanë çelur lulet dhe mollët po vazhdojnë të pjekin kokrrat edhe pse gjethet kanë rënë.

Ndryshimi klimaterik dhe vjeshta ë ngrohtë ka bërë që anglezë ende të shijojnë manaferrat.
Studiuesit janë të çuditur me faktin që ende në rruga ka gjedhe dhe disa pemë vazhdojnë të pjekin frutat.

Por pavarësisht pamjes piktoreske, duket se i nxehti do të sjellë jo pak probleme për kafshët që kanë nevojë për klimën e acartë.
Studiuesit thonë se ky është një fenomen që përsëritet një herë në 50 vite.


Ndosh edhe kjo ne Angli lulet celin ne dimer.. Images?q=tbn:ANd9GcRdTebIde1UY2bDSBpbuaE4YqvJ8xbNwKSiNtRF2qPDZkcd-ymGUg

INTER
Alessia
Alessia
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 1074
Reputation : 0
Join date : 12/08/2011

http://www.twitter.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ndosh edhe kjo ne Angli lulet celin ne dimer.. Empty Re: Ndosh edhe kjo ne Angli lulet celin ne dimer..

Mesazh nga Anakonda prej Sun Aug 12, 2012 12:31 pm

prandaj qenkan budallenj anglezet;se ndryshojn nga ne;aapapaappa...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi