Programe Forum - Welcome
Program kompjuterik që lexon mendimet?! People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Program kompjuterik që lexon mendimet?!

Shko poshtë

Program kompjuterik që lexon mendimet?! Empty Program kompjuterik që lexon mendimet?!

Mesazh nga Master prej Thu Jun 30, 2011 9:22 pm

Program kompjuterik që lexon mendimet?! Mind_reading


Mbajtja e mendimeve për veten tuaj, së shpejti mund të jetë një luks i së kaluarës. Shkencëtarët kanë zhvilluar një program kompjuterik që mund të tregojë se çfarë një person po mendon - brenda arsyes.

Sipas studiuesve kalifornian, duke lexuar punën e trurit rritet mundësia e testeve të pagabueshëm (në zbuluesit e gënjeshtrave), ndërsa interpretimi i qëllimeve mund t′i lejojë policisë të arrestojë kriminelët përpara se të shkelin ligjin.

Studimet për trurin mund të bëhen më të lehta për të diagnostikuar skizofreninë, sëmundjen e Alzheimer dhe gjëndje të tjera.fv
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Program kompjuterik që lexon mendimet?! Empty Re: Program kompjuterik që lexon mendimet?!

Mesazh nga Njera prej Fri Jul 01, 2011 10:05 pm

Aaaaman cna gjeti!! As mendimet nuk mbajme dot te fshehta sot!!! O goca dicka duhet ta bejme!! ahhahaha lol!


(shaka! po eshte nje studim qe mund te shpetoje njerez dhe vetem per kete bravo tous!!! )
Njera
Njera
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 32
Reputation : 0
Join date : 26/06/2011
Location : Greece

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Program kompjuterik që lexon mendimet?! Empty Re: Program kompjuterik që lexon mendimet?!

Mesazh nga Master prej Fri Jul 01, 2011 10:13 pm

Kush e do kete programin Razz
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Program kompjuterik që lexon mendimet?! Empty Re: Program kompjuterik që lexon mendimet?!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi